To je i případ Příbrami, kde mají právě skluz dvou naplánovaných zasedání. To by se mělo nyní napravit. Zasedání městského zastupitelstva je naplánované na pondělí 18. května odpoledne. Jednání začne tradičně v 16 hodin, ale na netradičním místě. „Abychom mohli dodržet všechny bezpečnostní a hygienické nařízení, tak se zastupitelé tentokrát sejdou v Estrádním sále kulturního domu,“ prozradil starosta města Jan Konvalinka (ANO).

ON-LINE reporáž o koronaviru najdete ZDE!

Zasedání bude tradičně vysíláno online na internetu. Na programu je celkem 38 bodů. Mezi hlavní body bude patřit rozdělování dotací spolkům, sportovním organizacím a jednotlivcům, dále pak úprava rozpisu rozpočtu města pro letošní rok. S tím bude souviset i projednání odměn členů výborů zastupitelstva, komisí, rady města a osadních výborů a také volba předsedy a člena finančního výboru.

Koncem loňského roku bylo právě okolo finančního výboru poměrně rušno, neboť výbor nedoporučoval zastupitelstvu schválit návrh rozpočtu, protože ho nestačil dostatečně projednat. V důsledku dohadů okolo na funkci předsedkyně finančního výboru rezignovala zastupitelka Marta Frýbertová (ANO). Ta jediná návrh rozpočtu zastupitelstvu schválit doporučovala.

„Navrhovali jsme odložení schválení rozpočtu o jeden měsíc, aby ho výbor mohl ještě projednat, ale nebylo nám vyhověno,“ připomněl opoziční zastupitel a člen výboru Marek Školoud (TOP 09). Ten je nyní jedním z kandidátů na volné místo předsedy.

Trochu zarážející je, že na programu jednání není samostatný bod týkající se plánované rekonstrukce bazénu. Ta se původně měla pohybovat okolo částky 400 milionů korun. Nyní je jasné, že tyto úvahy bude nutné přehodnotit.

„Domnívám se, že tak jak je příbramský aquapark nyní projektován, tak tento projekt bude zastaven a že bude aktivován plán B, tedy rekonstrukce jiného rozměru a formátu. Myslím si, že na květnovém zastupitelstvu se na toto téma rozvine diskuze,“ konstatoval starosta Jan Konvalinka. Ovšem zatím není úplně jasné, v jakém bodě se o opravě bazénu bude moci mluvit.

Naopak už po zasedání zastupitelstva už mají na Příbramsku v některých dalších obcích jako například v Petrovicích u Sedlčan, Novém Kníně nebo Kamýku nad Vltavou. Všude se zastupitelé scházeli za dodržování bezpečnostních opatření. Jednalo se v rouškách a povinných rozestupech, kdy prakticky každý zastupitel seděl sám u jednoho stolu. Takto se sešli ve středu 22. dubna i v Kamýku nad Vltavou.

„Zastupitelstvo obce Kamýk nad Vltavou mimo jiné rozhodlo o umístění rekreačního přístaviště v lokalitě zvané u Dolního autoparku,“ řekl po zasedání kamýcký starosta Petr Halada (STAN).

V Petrovicích si při dubnovém zasedání navíc vyzkoušeli poprvé i zapojení moderních technologií.

„Jeden ze zastupitelů byl po zápalu plic a tak raději zůstal doma, ale pomocí Skype se mohl zasedání účastnit a také hlasovat. Přes Skype se zasedání zastupitelstva mohla účastnit také veřejnost,“ přiblížil zasedání petrovického zastupitelstva starosta obce Petr Štěpánek (STAN).