O byty s pečovatelskou službou je stále větší zájem. Na přidělení volného bytu jsou pořadníky a je jich stále málo.
To platí ve všech obcích a Březnice není výjimkou. Některým lidem se ale zdá, že přidělování bytů v Březnici není v pořádku.
„Moje známá podala žádost a bylo jí řečeno, že nemá šanci. Prý je asi 460 čekatelů,“ postěžovala si Deníku obyvatelka Březnice, které se společně s její známou nelíbí, jak se volné byty přidělují. „Nakonec jsme se dozvěděli, že uvolněný byt dostal někdo, kdo předtím koupil obecní. To mi přijde dost podivné,“ dodala žena, která si nepřála uveřejnit jméno.
Zeptali jsme se starostky Jany Krajmerové, jak to v tomto konkrétním případě s přidělením bytu bylo.
„Vím o tom, ta paní před časem skutečně koupila byt do osobního vlastnictví v rámci privatizace obecních bytů. Jako nájemce měla předkupní právo. Proč by ho za zhruba třicetiprocentní cenu oproti tržní hodnotě neodkoupila?“ reagovala starostka na náš dotaz a ohradila se proti tomu, že by přidělování bytů nebylo v pořádku. „To je nesmysl. Žadatelka splňovala podmínky a rozhodla o tom sedmičlenná bytová komise, která to doporučí radě. Potom se jednotlivými případy zabývají pracovníci sociálního odboru příslušného městského úřadu, v našem případě z Příbrami,“ podotkla Jana Krajmerová.
„Nejde dát byt někomu, kdo na to nemá nárok. Přiděluje se na základě lékařského potvrzení a také se postupuje podle kritérií, která určuje zákon – to znamená například snížená fyzická schopnost, věk nebo mentální postižení,“ uzavřela starostka.