Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prodej budov v Březnické ulici by mohla vyřešit dražba

Příbram – Prodej nevábně vyhlížejících městských budov v Březnické ulici v Příbrami si ještě vyžádá mnoho diskuzí. Prodat nebo si je ponechat? Tím se budou znovu zabývat zastupitelé, až se k tématu vyjádří komise pro realizaci městského majetku.

29.2.2016
SDÍLEJ:

Březnická ulice v Příbrami. Foto: Deník/Kateřina Chourová

Na zastupitelstvu ANO navrhne dražbu

Na jednu stranu nemá město tolik peněz na jejich opravu, přičemž by bylo možné oprávněně žádat po nájemnících větší nájemné. Na druhou stranu se může jejich prodej jevit jako zbytečné zbavování se majetku. To je právě rozpor mezi koaličními partnery, kteří stále hledají v prodeji městského vlastnictví společnou řeč.

Některé byty v domech jsou prodané, některé neobsazené, navíc, stav interiérů je zřejmě víc než žalostný. Z tohoto důvodu nepřipadá podle vedení města částečný rozprodej. „Trvalo by to dlouhou dobu a vznikaly by tam nejasné situace. Celkový prodej je nejčistší a nejprůhlednější řešení," říká starosta Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že zájemci o koupi se sice ohlásili, ale nejsou ochotni dát cenu ve výši znaleckého posudku. „Proto bychom rádi uspořádali dražbu, respektive hnutí ANO to bude na zastupitelstvu navrhovat. To proto, aby se podařilo získat co nejvyšší cenu," avizuje starosta.

Peníze z prodeje 
do stejné škatulky

Za minulého vedení příbramské radnice se rozprodej městského majetku hodně kritizoval. Jak radní nyní zdůvodňují snahy zbavit se budov pocházejících zřejmě z dob První republiky, byť nejsou památkově chráněné)?

„V tuto chvíli připravuje Odbor správy majetku podmínky, za kterých by mohly fungovat prodeje ať už pozemků, a nebo nemovitostí takovým způsobem, že by byla zajištěna návratnost peněz, které byly prodejem získány, právě do těch samých okruhů. To znamená, že pokud bude budovy prodána, tak není možné, aby peníze byly utraceny za něco jiného než za opravy zbylých nemovitostí," vysvětluje starosta.

Koaliční radní Václav Švenda navrhuje, že by město zřídilo finanční fondy, které by spravovaly peníze z prodeje majetku města.
„Máme například pozemky mimo katastr města, peníze z jejich prodeje by se použily na nákup jiných pozemků na území města," uvažuje Švenda.

Jak známo, radniční koaliční partneři Ano a TOP09 se v názorech ohledně prodeje městského majetku liší. Otupily se hrany?
„Lišíme se v pohledu, jak nakládat s majetkem, stále hledáme nějaké kompromisní řešení. Majetku bychom se měli zbavovat až k krajním případě, kdy se nevyplatí jej dál držet. Váháme. Mám tam od kolegů spoustu nedořešených otázek," říká Švenda.
Prodej by se měl týkat budov na čtyřech číslech popisných. Za jejich prodej by tak do městské kasy přibylo bezmála pět milionů korun. To je podle radních minimální cena, která vychází ze znaleckého posudku. Domy jsou ve špatném technickém stavu. Dohromady je v nich 18 bytů, tři mají ale soukromé vlastníky, což představuje také komplikaci. Pět bytů je volných.

Autor: Markéta Lišková

29.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení