Projekt počítá v revitalizaci plochy náměstí mimo jiné s výměnou kanalizace, vodovodu, veřejného osvětlení a měnit se budou také kompletní povrchy chodníků a silnice. Ty nyní spíš připomínají vzorkovník jednotlivých druhů asfaltu.

Cena projektu se zvýší o 90 tisíc korun s DPH a také dojde k prodloužení termínu odevzdání projektové dokumentace o jeden měsíc. „Jedná se o doplnění projektové dokumentace o změnu trasy kanalizace,“ uvedl místostarosta Martin Buršík.

Je otázkou, zda se oprava zaměří i na prostor dětského hřiště, které před lety na náměstí vzniklo a svým oplocením přetnulo přirozený průchod náměstím v jeho polovině. Část dětských atrakcí se totiž nachází pod ní, ale daly by se přesunout výš směrem k prolézačkám a tím by se mohl posunout i plot.

Rodiče s dětmi se také občas stěžují, že hřiště je přístupné pouze v jeho spodní části a uvítali by i možnost vstupu z vrchní části hřiště. „Tím se ještě budeme zabývat, ale je možné, že bychom mohli jeden vchod přidat,“ připustil Martin Buršík.

Výraznější úpravu by si zasloužily i stromy, které lemují okolí dětského hřiště, neboť při trochu silnějším větru z nich padají poměrně velké kusy suchých větví, které ohrožují nejen zaparkované automobily, ale i procházející lidi.