Hygienici dali při kontrole steskům lidí za pravdu. Zaznamenali – a to s vykřičníkem – že v podniku „dochází k porušování těch nejzákladnějších zásad provozní hygieny“. A nešlo pouze o to, že na podlaze se našly nejen špína a mastnota, ale třeba i mouka, rozsypané nudle nebo slupky od cibule. V souvislosti s kuchyňskými technologiemi, pracovními plochami i elektrickými kabely hygienici hovoří o silném znečištění mastnotou žluté až hnědé barvy. V lednicích a mrazících odhalili znečistění zbytky potravin; na těsnicích gumách chladicích zařízení se místy našla i černá plíseň.

V pořádku nebyly ani skladované potraviny. Společně s těmi určenými k vaření pro hosty si zaměstnanci skladovali i jídlo pro vlastní spotřebu. Rozmanité potraviny (ať už šlo o tvaroh a sýry nebo klobásy, prejt či ryby) měly prošlé datum použitelnosti. Některé se přitom očividně nehodily k ničemu jinému než k vyhození – bylo patrné, že jsou oschlé, okoralé či porostlé plísní. V pořádku nebylo ani skladování hotových pokrmů připravených k výdeji – ty totiž musí být uchovávány při teplotách nejméně 60 stupňů Celsia. Výčet nedostatků dále doplnily absence snadno přístupných informací o obsahu alergenů či chybějící zázemí pro obsluhu; personál neměl vyčleněný záchod ani šatnu.

Třebaže hygienici nařídili důkladný úklid, přičemž bezodkladnou sanitaci všech prostor měla provázet i likvidaci nevhodných potravin, s očekávanou odezvou se jejich opatření nesetkala. Opakovaná kontrola ukázala, co se v podobných případech běžně nestává: hygienici shledali, že většina zjištěných závad přetrvává. Opět se našly i potraviny s prošlým datem spotřeby – hygiena tedy jejich likvidaci nařídila opakovaně.

Tím, že dojde na řešení situace ve správním řízení, věc nekončí. Své poznatky hygienici také předají Státní zemědělské a potravinářské inspekci, jejíž pracovníci zajišťují běžný hygienický dozor, připomněl ředitel odboru hygieny výživy a předmětů běžného užívání Michal Novotný.