Jedná se o studium sportovních, biomedicínských a technických předmětů, s cílem připravit absolventy na práci v oblasti sportu, sportovních klubů a zařízení. Další uplatnění absolventi najdou v oblasti cestovního ruchu, volného času, rehabilitace, regenerace i v orgánech státní správy. Je připraveno tak, aby studenti mohli při své sportovní přípravě pokračovat ve studiu na vyšším typu školy.

„Určeno je pro absolventy všech středních škol, od gymnázií až po maturitní obory na učilištích a odborných školách. Zřízení tohoto oboru je důsledek letité vysoké úspěšnosti SPŠ a VOŠ Příbram v oblasti sportu a největšího soustředění výkonnostních a vrcholových sportovců na naší škole. Studijní program byl vytvořen ve spolupráci OHK Příbram a sportovních center 1.FK Příbram, VO Vavex Příbram i dalšími sportovními oddíly. Výsledky absolventů řadí naší školu mezi nejúspěšnější školy v České republice,“ říká Tomáš Hlaváč, ředitel školy.

Příbramskou školou prošli například Josef Csaplár, reprezentační trenér, Robert Žák, fotbalový trenér a řada fotbalistů a volejbalistů s nejvyšších soutěží včetně sportovců reprezentující sportovní odvětví v hokeji, plavání, cyklistice, tenise, golfu a podobně.

Kapacita nového oboru je 50 studentů do prvního ročníku a je připravováno pokračování studia tak, aby bylo zakončeno bakalářskou úrovní. Bližší informace najdete na www.spspb.cz. Přijímací řízení je 19. a uzávěrka přihlášek 16. září.