Během setkání pohovořil ředitel Hlaváč o historii školy a v rámci projekce byli představeni absolventi a významné osobnosti školy, které v minulosti jednu z nejvýznamnějších středních škol v Příbrami navštěvovali. Vedle současných hvězd českého sportu jako jsou například fotbalista František Rajtoral nebo volejbalista Vojtěch Zach, navštěvovali v minulosti průmyslovku také například uznávaný fotbalový trenér a odborník Josef Csaplár, současný generální ředitel a spolumajitel 1. FK Příbram Petr Větrovský, známý herec Martin Kraus nebo současný starosta Příbrami Pavel Pikrt.

Po krátkém přivítání pana ředitele se celá skupinka přesunula do nových půdních prostor, které si všichni prošli a důkladně prohlédli. Starostovi a dalším hostům byly kromě rekonstruovaných prostor představeny také prostory, v jejichž rekonstrukci by vedení školy v budoucnu rádo pokračovalo. „Byli bychom velice rádi, kdybychom se v budoucnu mohli posunout zase o něco dál a v rekonstrukci těchto prostor mohli pokračovat. Vše ale bude záležet na finančních prostředcích," netajil své plány ředitel Hlaváč.

Ačkoliv je zřizovatelem této školy Středočeský kraj, část budovy patří také městu Příbram. Na toto konto si ředitel školy postěžoval a přiznal, že mezi největší nedostatky patří v tuto chvíli několik oken, přes které do části jedné z budov při deštivém počasí zatéká. Dalším problémem je podle jeho slov také část fasády, která by si již delší dobu zasloužila opravit.

Podle slov starosty Pavla Pikrta je však v současné chvíli velice těžké najít v rozpočtu finanční prostředky na tyto opravy. „Jsme si vědomi potřeby dokončit opravy budovy v majetku města a nutnosti výměny části oken. Věřím, že se potřebné finanční prostředky v brzké době určitě najdou," řekl starosta. Ondřej Šlechtický, mluvčí radnice