Letos nastoupí do prvních tříd v Příbrami zhruba 426 dětí, což je asi o padesát víc než loni. A všichni tito prvňáci se mohou těšit na dárečky, milé přivítání a velmi krátký první školní den.

Většina základních škol se s prvňáčky seznámila už před prázdninami, takže děti nejdou do neznámého prostředí. Přesto první den školy nenechají děti na pochybách.

Základní škola Jiráskovy sady Příbram obdarovala prvňáky už v červnu. Zítra je oficiálně přivítají učitelky a ředitel školy. „V tento slavný den jsme umožnili přístup do tříd také rodičům a prarodičům, aby si mohli své děti nafotit nebo natočit. Zajde dokonce i vedoucí školní jídelny. Poté si s prvňáčky paní učitelky popovídají, možná i něco zahrají a tím první školní den pro ně skončí. Následovat bude ještě informační schůzka pro rodiče, pokud budou něco potřebovat,“ přiblížila zástupkyně ředitele Dagmar Moravcová.

Pokud jde o Základní školu Březové Hory Příbram, tak tam prvňáci dostanou dárky a čeká je překvapení. O to se prý opět postará březohorský svaz žen. „Prvňáčkové přijdou do třídy se symbolickým klíčem na krku, který dostali už v květnu, kdy jsme dělali tři taková seznamovací zábavná odpoledne. Pochopitelně ve středu rodiče budou mít přístup do tříd, aby si mohli nafotit své dětičky. Paní učitelka si s nimi chviličku popovídá a tím pro ně první školní den skončí,“ vysvětlil ředitel školy Jan Pechlák.

Slavnostní atmosféru plánuje Waldorfská škola Příbram, a to kvůli otevření nového dětského hřiště.

„Prvňáčkové ještě před vstupem do školy dostanou svého patrona, což je vždy osmá třída, a ti je potom slavnostně provedou špalírem, který tvoří žáci a učitelé celé školy. Paní učitelka je dovede do třídy, přivítá je, dostanou dárečky a nějaké základní pomůcky od školy. S paní učitelkou si popovídají a více se od nich první den neočekává. Letos bude přece jenom nestandardní oživení a to proto, že na začátku školního roku chceme slavnostně otevřít dětem nové školní hřiště, které přes prázdniny vybudovala Společnost waldorfské školy,“ řekl ředitel školy Rostislav Riško.