„Samozřejmě fungujeme dál, i když to zvenčí tak nevypadá. Jediný problém je stavba cyklostezky před budovou, ale vzhledem k tomu, že končí škola, pustili jsme se do rekonstrukce foyeru, aby to uvnitř vypadalo v září k světu," vyvrací Stanislav Medřický fámy o likvidaci zařízení.

Málokdo by při pohledu na nevzhlednou budovu řekl, že se v ní rodí vědecké kapacity, z nichž ti nejlepší vědci prezentují region až v zámoří. Důkazem toho může být například studentka z Příbrami Do Hoang Diep, která se před dvěma lety proslavila v Soutěži vědeckých a technických projektů středoškolské mládeže Expo Science Amavet. Informovali jsme o tom.

Q-klub Amavet Příbram finančně podporuje ministerstvo školství, příbramská radnice letos na činnost klubu uvolnila z rozpočtu 50 tisíc korun. Do investic na rekonstrukci budovy se ale nikdo nehrne. „Podporu jsme pravidelně dostávali i od kraje, ale ten letos nedal ani korunu," dodává předseda klubu.

Přesto, že děti budou mít od kroužků a doučování po dva měsíce rády klid, mohou se po prázdninách těšit na zcela ojedinělou novinku ve formě motocyklového kroužku. A jak to vypadá, kromě vědců mohou jednou v Q – klubu vznikat i motocykloví závodníci. Kroužek totiž povede motocyklový závodník Jiří Stloukal, jenž „postavil" na start už sedmileté děti. Na jeho motorkách vyrostli nejlepší čeští motocykloví závodníci – bratři Jakub a Matěj Smržovi nebo bratři Kuchaříkovi a také Stloukalova vnučka.