Okresní hlasování je za námi, skončilo v pondělí. Vyplněné kupony je potřeba do redakce v Pražské ulici 7 doručit nejdéle do středy 23. prosince.

Hlasovalo se jak na webu, tak v tištěných vydáních Příbramského deníku. Obojí hlasování je oddělené. Hlasy v obou částech ankety se nesčítají, vzniká vždy samostatné pořadí. V hlasování na webu postupují tedy Jiří Bendl a Jaroslav Mucha. Hlasy z kupónů se budou teprve sčítat.

Pravidla

V Příbramském deníku byl zveřejňován hlasovací kupon se jmény všech nominovaných. Čtenář označí tři jména lidí, u nichž si myslí, že by si zasloužili získat ocenění Řád srdce. Na hlasovacím kuponu hlasující čtenář vyplní jméno, příjmení a kontakt na sebe (telefon, či e-mail). Zároveň hlasující odhadne, kolik získá hlasů vítěz okresního hlasování v daném regionu. Hlasující, který bude skutečnosti nejblíže, získá dvě vstupenky do jednoho z pražských divadel. Pokud budou mít nejpřesnější odhad dva a více hlasujících, pak získá každý hlasující vždy dvě vstupenky. Hlasování na webu bylo možné vždy jednou za hodinu z jedné IP adresy. 

Dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů vystřiženým z příslušného regionálního Deníku (redakce přijímá pouze originální kupony vystřižené z regionálního Deníku, nikoliv kopie) postoupí do krajského kola, které se uskuteční od 15. ledna 2016 do 10. února 2016. Stejně tak postoupí do krajského kola z každého regionálního hlasování i dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů v hlasování na příslušném regionálním webu.

Na slavnostní vyhlášení, které se uskuteční v Praze v závěru února 2016, bude pozváno a oceněno všech 22 krajských finalistů z hlasování v regionálním Deníku. Z hlasování na webových stránkách regionálních Deníků v Praze a středních Čechách budou ke slavnostnímu vyhlášení pozváni tři kandidáti s nejvyšším počtem hlasů.