Důvodem byla pomoc dvaačtyřicetiletému Radkovi, který po zůstal upoutaný na vozíčku po tom, co skočil do vody. Současně mohli lidé přispět na handbike, díky kterému by se Radek mohl vrátit do aktivního života. Sbírku z akce Vltava 2015 vynesla vozíčkáři Radkovi na handbike 148 199 korun. „Na handbike se vybrala bez deseti tisíc celá částka, což je úplně skvělé," sdělila Příbramskému deníku Lucie Leišová. Logo projektu Řád srdce.

Proč pomáhala právě Radkovi? „S Radkem mě seznámila nadace. Pomáhala jsem v rámci projektu Nový start a Radkův příběh v rámci tohoto projektu mě zaujal asi nejvíce," sdělila letos v on-line rozhovoru Příbramského deníku Lucie. Ačkoliv se nikdy nepovažovala za ryzí plavecký talent, plavání si zamilovala a věnuje se mu už čtrnáctým rokem.

Před třemi lety jsem k bazénovému plavání přidala také to dálkové, kterému jsem se později začala věnovat naplno. „Můj největší plavecký úspěch – přeplavání Gibraltarské úžiny, mi ale změnil život více, než jsem si to dokázala představit. Dávala jsem rozhovory, poznávala nové lidi a naskytly se mi neuvěřitelné příležitosti. Měla jsem tu čest setkat se s britským princem Edwardem, vystoupit v Show Jana Krause nebo také kandidovat v komunálních volbách," píše na svých stránkách Lucie Leišová.

Při celém tom kolotoči si ale uvědomila jednu zásadní věc. „Že můžu toho zájmu využít pro dobrou věc a pomáhat sportem lidem, kteří neměli v životě štěstí. Proto jsem se stala ambasadorkou projektu Sport pomáhá a také jsem vymyslela svůj charitativní projekt s názvem Vltava 2015, kdy jsem ve spolupráci s Kontem Bariéry uplavala 180 km po Vltavě, abych pomohla vybrat finanční prostředky na vozíčkáře Radka. Celá má dosavadní práce a její výsledky mě přesvědčily o tom, že má smysl pomáhat a dělat věci originálně, proto chci ve své práci pokračovat i nadále a chci se o své zážitky dělit s ostatními," dodává mladá žena z Příbrami.