„Ne všechna rozhodnutí se musí napoprvé podařit. Zkusíme se dohodnout na nějakém kompromisu zvýhodnění. I radní jsou jen lidé a i starosta může mít na něco špatný názor. Věřím, že v pondělí 16. září přijmeme vstřícnější usnesení,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Na jaře předložila opoziční Šance pro Příbram návrh na zrušení parkovného na zpoplatněných městských parkovištích pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P. V debatě k tomuto návrhu navrhl opoziční zastupitel za Piráty Antonín Schejbal alternativní návrh na bezplatnost po dobu dvou hodin.

Opozice návrh na přehodnocení rozhodnutí vítá. „Jsem rád, že si rada města uvědomila, že její rozhodnutí bylo asociální k držitelům průkazů ZTP a věřím, že na pondělním zasedání najde pro ně příznivější řešení,“ komentoval změnu postoje rady zastupitel za Šanci pro Příbram Vladimír Král.

Ten navíc na protest proti původnímu rozhodnutí na pondělním zasedání zastupitelstva vrátil starostovi svou parkovací kartu zastupitele, která umožňuje bezplatné parkování zastupitelům u radnice.