Podobně jako na nových stránkách ČHMÚ prohlížeč obsahuje data s kilometrovým rozlišením a 15minutovým intervalem, nicméně bez bočních (3D) průmětů, které jsou k dispozici pouze na oficiálních stránkách ČHMÚ.

„Nová aplikace využívá pro zobrazení dat rozhraní Google Maps, které díky speciálně upraveným – reprojektovaným radarovým snímkům umožňuje přesné zobrazení odrazivosti na celé ploše dosahů radarů s odchylkou plus minus jeden kilometr. Navíc nabízí spoustu doplňkových funkcí jako například hledání obce, zobrazení aktuální výstrahy, webových kamer nebo aktuálních dat z meteorologických stanic,“ sdělil Josef Cink, meteorolog prognostik z ČHMÚ. Veškeré ostatní důležité informace lze najít pod informační ikonkou přímo v aplikaci.

„Škoda jen, že pro veřejnost nejsou přístupná data v kratším intervalu. Na předpovědních pracovištích máme k dispozici data s 5minutovým krokem. Podle mého názoru 15minutový krok v bouřkové sezoně, kterou máme před sebou, je již první zobrazená odrazivost zcela jasně křížkem po funuse,“ dodal meteorolog.

Prohlížeč se dá využít nejenom při letních bouřích, ale radar zaznamenává množství srážek v jakékoliv podobě a tudíž poznáme i blížící se sněžení. Pokud zadáme konkrétní obec, zjistíme, kdy přibližně začne padat sníh.

Samotná adresa výše jmenovaného a zcela určitě užitečného prohlížeče je http://radar.bourky.cz/. Nový prohlížeč radarových dat vznikl spoluprací Petra Nováka z Českého hydromoteorologického ústavu a Lukáše Ronge z Amateur Stormchasing Society.

Kdo se zajímá o meteorologii a zvláště o bouřky, měl by se podívat na meteorologické stránky skupiny pozorovatelů konvektivních bouří Amateur Stormchasing Society na adrese http://www.bourky.com/index.php. Jsou na nich zajímavosti o počasí a krásné fotografie bouří. Na těchto stránkách je spuštěn i uvedený radarový prohlížeč.