VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radní navrhují vzít si na opravu aquaparku úvěr

Příbram - Zastupitelé v Příbrami rozhodnou, zda si vzít na opravu aquaparku úvěr nebo na ni deset let šetřit.

16.5.2016
SDÍLEJ:

Aquapark v Příbrami.Foto: archiv města

Sto milionů korun. To je jen hrubý předpoklad, kolik by si vyžádala celková rekonstrukce příbramského aquaparku. Zastupitelé 23. května rozhodnou, zda si město vezme výhodný úvěr nebo rozdělí opravu na etapy. Rada navrhuje první variantu.

O sportovní vyžití v objektu, jemuž táhne na čtyřicítku, je stále menší zájem. Čím dříve se opraví, tím dříve začne vydělávat. To je fakt, na základě něhož se zřejmě město rozhodlo k akci.

„V současné chvíli jsou náklady na provoz i na nutné opravy, které udržují aquapark v provozuschopném stavu, ekonomicky i jinak neefektivní. I kdybychom teď do kompletní rekonstrukce nešli, stejně by bylo nutné opravy a výměnu technologií provést. Stálo by nás to mnoho milionů korun a návštěvník by nepoznal vůbec nic," konstatuje místostarosta města Příbrami Václav Švenda.

Jak jsme již zmínili, hrubý odhad investičních nákladů, které jsou potřebné pro celkovou modernizaci aquaparku, činí 100 milionů korun. „Pokud zastupitelé záměr schválí, město si na jeho financování bude muset vzít úvěr," říká starosta Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že vzhledem k šetrnému a úspornému hospodaření města v poslední době a blížícímu se splacení úvěrů z minulých let, si městská ekonomika tento úvěr může dovolit, aniž by byla vystavena neúměrným závazkům.

„Máme dvě možnosti. Buď může město deset let spořit, každý rok si odkládat deset milionů korun stranou a až bude mít 100 milionů, tak začne rekonstruovat. Nebo je možnost udělat to hned, a z velké části to financovat z úspor, ke kterým díky tomu dojde," konstatuje s doplněním, že s úsporami provozních nákladů, s předpokládanou vyšší návštěvností a vyššími příjmy za vstupné s tím spojenými, logicky vyplývá volit totální rekonstrukci," navrhuje starosta.

Rekonstrukce šaten a sprch, rozšíření wellness zóny (několik druhů saun a parních lázní, relaxační bazén s hydromasážními lavicemi, zážitkové sprchy, Kneippův chodník a další), více vodních atrakcí pro děti a mládež, rekonstrukce vířivých van, úprava odvodnění pochozích ploch kolem bazénu, či výměna a doplnění stávající bazénové technologie, opravy a úpravy stavebních konstrukcí. To je pouhý základní výčet navrhovaných úprav v rámci plánované modernizace příbramské aquaparku, která by si vyžádala nejméně 100 milionů korun.

„Tato opatření mají nejen zvýšit atraktivitu zařízení a tím zvýšit jeho návštěvnost, ale mají zároveň i snížit provozní náklady," vysvětluje místostarosta Václav Švenda. Projekt je na samém počátku, při jeho přípravě vznikla i pracovní skupina složená z účastníků reprezentující různé zájmové skupiny, které aquapark využívají. V plánu má radnice také zapojit veřejnost za účelem získání názorů a podnětů. Poté by měla být zpracována detailní studie, na jejímž základě bude vypracována projektová dokumentace.
Záležitostí se budou příbramští zastupitelé zabývat 23. května.

Zajímavosti o budově aquaparku

STÁVAJÍCÍ aquapark slouží široké veřejnosti k rekreačnímu i kondičnímu plavání. Velký podíl na využití zařízení má i výuka plavání, která v současnosti během školního roku využívá veškerou kapacitu aquaparku v dopoledních hodinách všedních dnů. Zařízení disponuje vnitřními krytými bazény a také venkovním letním koupalištěm, zároveň je jeho součástí sportovní hala.
VNITŘNÍ zařízení obsahuje plavecký bazén o délce 25 metrů a šířce 15 metrů, dětský bazén o velikosti 12,5 krát 6,5 metru a dvě vířivé relaxační vany. Dále jsou zde k dispozici parní kabina a finská sauna, která je umístěna ve třetím nadzemním podlaží a funguje samostatně.
Venkovní letní koupaliště obsahuje 50 metrů dlouhý bazén o šířce 20 metrů a dětské brouzdaliště o velikosti 5 krát 3,5 metru.
OBJEKT aquaparku byl postaven v roce 1977, ve druhé polovině 90. let 20. století došlo k přístavbě západní tribuny sportovní haly. Po roce 2000 došlo k rekonstrukci šaten, kdy byly zrušeny oddělené šatny s vlastními parními kabinami a byly vybudovány šatny společné. Dále byly v bazénové hale vybudovány dvě vířivé vany a jako přístavba dva exteriérové tobogány se společným dojezdem.
(Zdroj: Sportovní zařízení města Příbram) 

Autor: Markéta Lišková

16.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

David Rath
22

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Netradičně přímo při závodě volili účastníci Trailmaniacs.
3

OBRAZEM: Volby na běžeckém závodě na Příbramsku

Příbram o svém vítězství nad Ústím rozhodla čtyřmi góly během patnácti minut

Příbram – Fotbalisté 1. FK Příbram přivítali ve dvanáctém kole FNL na domácím hřišti Ústí nad Labem, v jehož dresu se do známého prostředí vrátili bývalí hráči příbramského týmu Štěpán Kacafírek a Pavel Pilík. Příbramští fotbalisté utkání nakonec zvládli, když především díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase a čtyřem brankám během patnácti minut zvítězili 4:0.  

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Dobříš – Sport mu dlouhou dobu nic neříkal, ale pak objevil kouzlo Muay Thai, kterému je nyní schopen obětovat naprosto cokoliv. Nejen o tom mluvil v rozhovoru Bernard Plavec.  

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení