„Několik posledních měsíců jsem se zabýval chodem knihovny Jana Drdy a došel jsem k názoru, na tom jsme se shodli i s panem Kabíčkem, že pan ředitel v podstatě nemá z hlediska manažerského působení v tuto chvíli knihovně moc co nabídnout," řekl ve středu Příbramskému deníku místostarosta Václav Švenda.

Kabíčka si sice místostarosta prý váží, nicméně knihovna bude fungovat stejně dobře i tak.

Výběrové řízení
A kdo knihovnu nyní povede?

Příbramský místostarosta Václav Švenda(TOP 09). „Dovedu si sám za sebe představit, že bychom výběrové řízení na pozici ředitele nevyhlašovali. Zároveň v tom vidím i možnost úspory peněz, které bychom investovali do rozvoje knihovny," dodal Švenda. Pokud by radní přeci jen v následujících měsících k výběrovému řízení přistoupili, slibují maximální transparentnost řízení.

Šéfování se tak zatím ujme zástupkyně ředitele a vedoucí knihovnického úseku Zdeňka Šmídová.

„Ve středu mi bylo předloženo odvolání ředitele. Nevím, co na to mám říct. Je to čerstvé, takže v současné chvíli to nechám bez komentáře," reagovala zástupkyně Zdeňka Šmídová.

Personální změny

Zástupkyně ředitele Knihovny Jana Drdy Zdeňka Šmídová.Kabíčkova kariéra ředitele se neobešla bez diskuzí. Když v prosinci 2009 zemřel tehdejší ředitel knihovny Václav Chvál, na další rok a půl se vedení knihovny ujal tehdejší místostarosta Václav Černý. Ten ještě před nástupem Pavla Kabíčka stačil v knihovně zajistit personální změny, jež měly dohru i u soudu.

Pocit hořkosti Kabíček necítí. Příbramskému deníku ve středu řekl: „Něco nového končí, něco nového začíná. Práci v knihovně jsem měl rád. Je normální, že když přijde nová garnitura, tak si najmenuje vlastní lidi."

Rozhovor s Pavlem Kabíčkem si přečtete zde