„Zatím jsme se domluvili na umístění bezpečnostní kamery k 1. ZŠ, kde dosud není. U 2. ZŠ Propojení už je prostranství sledováno. Monitorování je ze základních opatření asi to nejdůležitější,“ uvedl místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel.

Kamery sledující vstupy, mohou být umístěny i v dalších místech, například u Rodinného centra Petrklíč nebo u mateřských škol.

„Bezpečnost dětí také záleží na režimu, který si jednotlivá zařízení nastaví,“ poznamenal místostarosta. Nevylučuje, že po příkladu některých mateřských škol by byl možný vstup do budovy rodičům na základě otisku prstu nebo elektronické karty.

Neoprávněný vstup cizího člověka do mateřské školy je noční můrou nejen rodičů dětí, ale i jejich učitelů. Příbramská radnice proto z důvodu zvýšení zabezpečení škol už na jaře letošního roku spustila test bezpečnostního systém, který funguje na principu snímání otisku prstů u vstupních dveří. Zařízení je již nainstalováno v příbramských mateřských školách Jana Drdy, Školní, v Alternativní mateřské škola a v Klubíčku.

M. BŘEŇOVÁ, K. HUTR