Radní se tak zabývají otázkou, jak vyřešit skladování odpadu v dalších letech.

Na stole tak mají opět téma demolice šesti bytízských budov. Zakázku za zhruba šest milionů korun schválilo už předchozí vedení radnice. Tehdejší starosta Pavel Pikrt ale rozhodnutí městské rady pozastavil, protože bylo učiněno až po volbách. Demolice čtyř budov byla podle radních vysoutěžena za zhruba 5, 7 milionů korun, zbylé dvě za bezmála 2,5 milionu korun.

close Příbramský starosta Jindřich Vařeka. zoom_in „Vzhledem k tomu, že tato částka přesahuje šest milionů korun, bylo ve své době nezbytné tuto soutěž provést jako podlimitní výběrové řízení, nikoliv tak, jak to bylo provedeno, tedy dle zakázky malého rozsahu přímým zadáním dodavatelů. My považujeme tuto soutěž kulantně řečeno za nešťastnou," sdělil Příbramskému deníku příbramský starosta Jindřich Vařeka.

Čas ale tíží Michala Zábrodského, šéfa skládky.

„Nabídl nám, že je schopen čtyři budovy zdemolovat za 2,9 milionu. Nám se ale ani tato cena příliš nezdá." Jindřich Vařeka, příbramský starosta


Skladovací místo na zhruba třicet let
Druhá část skládky umožňuje uložení zhruba šesti set tisíc tun odpadu, měla by tak vystačit na dalších třicet let.

close Ilustrační fotografie zoom_in Radní nyní zvažují, jak s pozemkem naložit. Zda jej prodat, nebo pronajmout. „Na jedné straně si mohu říci, k čemu je mi pozemek, na kterém třicet let poroste skládka. Nebo si mohu říci, že je to trvalý příjem na dalších třicet let. Což by znamenalo zhruba 200 tisíc ročně. Taková částka se ale v rozpočtu příliš nepozná," argumentoval starosta.


Radní se proto budou zabývat reálnou hodnotou pozemku a jeho nejvýhodnějším využitím. Ve hře je tak stále rozhodnutí, zda objekty zdemolovat či nikoliv a zda pozemek následně prodat či pronajímat.

Radní tak budou jednat o zrušení usnesení, které zakazovalo budovy zdemolovat. Před rokem přitom vedení města pozastavení schvalovalo.
Pokud by se radní s vedením bytízské skládky nedohodlo, zvažuje odkládání odpadu na skládce u Chrástu.