Kromě dodatečné opravě kanalizace komplikuje opravu podle radních i firma Šafinvest. Ta má na starosti výměnu vodohospodářských sítí, už ale několikrát zrušila termín zahájení.

„Ano, je to pravda. Firma se dopustila toho, že o čtrnáct dní zpozdila svůj nástup na stavbu. V pátek jsme jednali jednak s firmou Šafinvest, jednak s firmou Bögl a Krýsl. Dušují se, že jsou ochotní pracovat i o víkendech a třeba i v noci proto, aby se konečný termín podařilo dodržet," řekl v úterý starosta Jindřich Vařeka.

Největší problém, který teď prý město v tomto ohledu řeší, je získáním geologického stanoviska. Od něho se pak budou odvíjet další postupy stavby. S geologem měli radní jednat tento týden.

Podobným komplikacím by se mohlo předejít ve výběrovém řízení. Parametr, jak rychle firma dodávku dokončí, by ale podle starosty zárukou kvality také nebylo.

„S tím, že musíme vybrat nejlevnějšího uchazeče, se pereme. Nemůžeme si dovolit vybrat třetího nejlepšího jen s tím, že si myslíme, že bude nejkvalitnější," dodal Vařeka.

S projektantem se proto nyní baví o náhradě škody.

„Zatím pouze bavíme, dosud to nepřerostlo do roviny soudního vymáhání," uzavřel starosta.