„Pocitová mapa je vlastně plán města, na který si můžete nalepit barevný puntík podle toho, jak se kde v Příbrami cítíte. Občané budou do plánu lepit puntíky typu: příjemné prostředí, společenský život, nebezpečí, špatná dopravní situace a podobně. Tvorba těchto pocitových ve spolupráci s našimi občany pro nás znamená důležitou zpětnou vazbu," vysvětlil architekt Jaroslav Malý.

Pocitové mapy, rovněž nazývané problémové nebo mentální, jsou podle architekta nástrojem ke konkretizaci vztahu obyvatel k prostředí, ve kterém žijí, a k získání bližších informací o něm. Jsou nástrojem užívaným v urbanismu a územním plánování a hrají důležitou roli především v prvních fázích tvorby prostorových představ a informací o řešeném území.

Do tvorby pocitových map se Příbramáci mohou zapojit v druhé polovině října. Dalším krokem bude diskuze architektů a odborníků s tématem Revitalizace sídliště Křižáky. Na začátku příštího roku radní pak vypíší architektonickou soutěž o návrh na budoucí podobu sídliště Křižáky.

„Podněty občanů se tak stávají nedílnou součástí zadání pro projekt. Jejich nápady se přímo promítají do řešení revitalizace sídliště. Avšak nejen to. Od toho, že se sami občané přípravy projektu účastní, si slibujeme zvýšení zájmu veřejnosti o stav prostředí města a především jejich ztotožnění se s místem, ve kterém žijí," uvedl k průběhu architekt Jaroslav Malý.