Vlna výhodných dotací na zateplení budov základních škol je zřejmě pryč. Vyřešit hospodaření s teplem potřebuje například základní škola v Jiráskových sadech v Příbrami. Vypsaná je i žádost o dotaci. Tu ale radní zamítli kvůli tomu, že je nevýhodná. Zateplení by vyšlo na 25 milionů korun, ale v poměru 40 procent z dotací ku šedesáti procentům z kasy města, spatřují radní jako nereálné.

„Zateplení by si vyžádalo zvláštní práce, které by nebyly pod dotací. Je to naprosto mimo realitu. Celý problém tkví v oknech. Ta jsou zkřížená, špatná, stačilo by je vyměnit," vyjádřil se radní Václav Dvořák s tím, že výměna oken by vyšla na jeden až dva miliony korun, což už by bylo pro městský rozpočet stravitelné.

Opoziční zastupitel Petr Kareš se přiklání k variantě nezávislého odborného posouzení stanoviska městské rady. „V minulosti byly obdobné stavby jako například bývalá 2.ZŠ, ZŠ Březové Hory také oplácány 15 cm tlustým polystyrénem. Je otázkou, proč se vedení města nepodívá na poctivost a objektivitu totožného zateplování z minulosti, když o zateplení obdobné stavby v Jiráskových sadech mají jasno a není prý potřeba," pochybuje o rozhodnutí rady Kareš.