Rakytník řešetlákový je trnitý keř nebo strom dorůstající výšky 3 až 6 metrů. Plodem je kulovitá, někdy i elipsiodní peckovička, asi 5 mm široká a 8 až 12 mm dlouhá, většinou oranžové barvy, chuti kyselo-sladké, výrazně aromatické. Semena jsou dosti velká, tmavě hnědá a lesklá. 


Plody obsahují velké množství oleje, dále cukry, organické kyseliny, pektiny, třísloviny, velké množství vitamínu C (ve 100 gramech plodů až 1300 mg), vitamíny skupiny B, flavonoidy, vitamíny A, D, F, K a vitamín P- rutin a vedle toho také nepřeberné množství dalších biologicky aktivních látek. Rakytníkový olej výborně regeneruje při popáleninách, omrzlinách a je velmi efektivní v léčení řady kožních nemocí. Vnitřně léčí žaludeční vředy a má protisklerotické působení.


Nejzávažnějšími chorobami muškátů jsou bakteriální hniloba a vadnutí. Příznaky se projevují nejdříve na starších listech ve formě drobných olejovitých nebo průsvitných skvrn, které se postupně zvětšují, navzájem splývají a zasychají. Listy odspoda postupně odumírají. Napadené rostliny je třeba zlikvidovat a nebrat z nich řízky na množení. Vzniku onemocnění předcházíme vzdušnou výsadbou, abychom rostlinám dopřáli dostatečné množství vzduchu a slunce. Rizikové je i nadměrné přemokření a přehnané hnojení hlavně dusíkem. Použité truhlíky a květináče je nutné dezinfikovat.


Zejména ve druhé polovině září je vhodná doba na výsadbu dřevin s balem, zejména pak na jehličnany nebo vřesovištní dřeviny, jako jsou pěnišníky a azalky nebo vřesy. Podzimní měsíce jsou vhodné pro výsadbu vřesovišť.


Postupně sklízíme probírkou hrozny stolních odrůd hroznového vína. Zbývající hrozny budou poté postupně lépe dozrávat. Pokud sklízíme hrozny pro výrobu vína, sbíráme jen takové množství, které jsme schopni během dne zpracovat. Dezinfekce sklepních prostor, nádob i veškerého zařízení je pro výrobu vína nutná. 


Sbíráme padaná jablka a hrušky a podle potřeby je zpracováváme. 


Autor: Petr Kumšta