Letos dojde k malé změně a náročné sedlčanské testy se pojedou už v rámci první etapy, a to včetně nočních průjezdů. „Harmonogram už máme téměř ve finální podobě a rychlostní zkoušky na Sedlčansku pojedeme už v pátek. Cíl první etapy bude krátce před půlnocí, a tak si diváci i jezdci užijí dost atraktivních nočních průjezdů,“ konstatuje ředitel soutěže Tomáš Fiala.

Druhá etapa 33. Rally Příbram částečně letos opět zavítá směrem na Hořovice, konkrétně na divácky oblíbenou rychlostní zkoušku Zaječov. K tradičnímu průjezdu zkoušky Sádek – Bohutín a Ohrazenické rychlostní zkoušky letos přibude vložka Bohostická. Ta v sobě bude skrývat i náročný průjezd kolem přehrady Orlík, který jezdci i diváci znají pod názvem Vystrkov.

33. Rally Příbram nemá letos v názvu žádného generálního partnera. "Rozpočet máme hodně napnutý a já věřím, že se nám podaří zdárně dotáhnout do konce všechna rozjetá jednání s partnery. Soutěž si na sebe musí vydělat, a proto jsme nuceni v tomto roce přistoupit i k výběru vstupného na RZ, které bude pravděpodobně provedeno zpoplatněním vjezdu na osobní auto,“ upozorňuje Fiala.

Organizační výbor 33. Rally Příbram se v tomto roce zapojil i do besed ve školách na téma bezpečnost silničního provozu, kde studentům poutavou formou vysvětluje zásady chování v dopravním provozu.

„Vysvětlíme jim i jak se chovat při motoristických závodech a jezdci jim určitě rádi odpoví na dotazy z oblasti závodů,“ dodává Tomáš Fiala s tím, že se v září v Příbrami bude velmi pravděpodobně bojovat o mistrovské tituly.