V Příbrami se jedná se o konkurzní řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitele/ředitelky základních škol pod Svatou Horou, Březové Hory, Školní a 28. října, mateřských škol Rybička, V Zahradě, Pod Svatou Horou, Klubíčko, 28. října, Jungmannova a Školní, základní umělecké školy na náměstí T. G. Masaryka a školní jídelny Školní.

Město Příbram se jako zřizovatel těchto organizací rozhodlo využít možnosti, kterou skýtá školský zákon, a vyhlásilo na tyto pracovní pozice konkurz.

„V žádném případě se nejedná o vyslovení nedůvěry stávajícím ředitelkám a ředitelům našich škol. Naopak jsem si vědom kvalit našich vedoucích pracovníků ve školství a konkurzní řízení chápu jako příležitost obhájit si svůj mandát,“ řekl starosta města Jan Konvalinka a dodal, že v závěru roku město ještě čeká vyhlášení konkurzu ve školní jídelně K Zátiší.

Ilustrační foto.
Příbramsko: TOP 5 škol, kde žáci nejlépe zvládají přijímačky na střední školy

Konkurzy na pozice ředitelů svých škol vyhlašuje také Dobříš. „Město Dobříš se rozhodlo otevřít dveře pro nové vize a perspektivy ve vedení našich škol," uvedl starosta města Dobříše Pavel Svoboda, podle kterého se v žádném případě nejedná o vyslovení nedůvěry stávajícím ředitelkám a ředitelům škol. Konkurz chápe jako příležitost obhájit svůj mandát.

Podobný názor sdílí i místostarostka Dobříše Jindřiška Romba: „Důkladně jsme zvažovali možnost vyhlásit konkurzní řízení, setkávali se s řediteli a ředitelkami škol. Všech si velmi vážíme. Pozice ředitele/ředitelky školy je náročná a komplexní činnost. Ředitel/ředitelka školy je lídrem školy, který nejen že přináší a komunikuje svoji vizi, ale zároveň je také manažerem zajišťujícím každodenní chod ve všech oblastech školy. Konkurzní řízení umožňuje zhodnotit vše stávající, může přispět k novým impulsům, podnětům, nápadům… Konkurzní řízení je příležitostí nejen pro stávající ředitele, ale také pro nové kandidáty a jejich koncepce a plán na další vývoj našich škol."

stavba parkovacího domu a aquapark v Příbrami
Stojany pro dobíjení a 176 míst. Parkovací dům v Příbrami je téměř hotový

Konkurzní řízení se týká Základní školy Dobříš, Komenského náměstí 35, 2. Základní školy Dobříš, Školní 1035, 2. Mateřské školy Dobříš a také dobříšské základní umělecké školy.

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se: Masopust dorazil do Sedlčan. Městem prošel průvod maškar

Zdroj: Deník/Michal Bílek