Oddělení registru vozidel, kterébývá v úředních dnech většinou přeplněné lidmi,bylo dnes dopolednezavřené.Mohla za to celostátní nefunkčnost programového systému Ministerstva dopravy a vnitra. Ti, kteří sednes naúřad spoléhali, měli smůlu.

Někteří lidé si vzali volno, desky plné dokumentů a zatím našli jen stažená okénka a cedule s nápisem zavřeno. Tato skutečnost nemile překvapila kromě dalších zklamaných lidí i Janu Kopřivovou z Dlouhé Lhoty. „Překazilo mi to obchod. Měla jsem zákazníkovi přehlásit vozidlo a teď mě čekají jen nepříjemnosti. Měli nechat alespoň jedno okno otevřené kvůli komunikaci, není tady s kým promluvit,“ postěžovala si.

„Není tu žádná ochota. Potřebuji jen razítko a odevzdat papíry, nic víc,“ přidala se Drahuše Rusová. S nátlakem nespokojené veřejnosti se potýkal i vedoucí dopravního úřadu Městského úřadu Příbram Jan Novák, který prý situaci nemůže nijak ovlivnit.

„Počítačový systém nefunguje tak, jak by měl. Ráno před osmou hodinou jsme znovu zkoušeli program na registr vozidel, ale vyřízení jednoho vozidla trvalo čtyřicet pět minut. To je naprosto nepřípustný stav. Museli jsme proto oddělení zavřít,“ vysvětlil dopoledne Deníku Jan Novák. Odpoledne už měl příznivější zprávu. "Najeli jsme zpět na starý systém, takže veřejnost už může odpoledne přijít," uvedl Jan Novák.

Do konce března fungovala databáze vozidel jen na území naší republiky. Podle slov Jana Nováka se celostátní registr vozidel od začátku dubna rozšířil do Schengenského prostoru, což umožní úřadům zjistit, jestli je vůz kradený nebo přestavěný v jiných zemích. Ale v okamžiku, kdy se najelo na nový systém, zřejmě nastala chyba v programu.