„Důvodem je zpoždění prací na oponentním posudku, v němž se odborníci z Českého vysokého učení technického měli vyjádřit k navrženému rozpočtu 300 milionů korun. Zpoždění zavinilo onemocnění odborného garanta,“ řekl místostarosta Martin Buršík.

Podle jeho slov je možné, že nový posudek navrhne změny v projektu a to si zřejmě vyžádá posunutí začátku prací o dva až tři měsíce. Zahájení prací na podzim tak podle místostarosty není reálné. „Radnice chtěla ještě letos do oprav aquaparku investovat 25 milionů korun, tyto prostředky ale nakonec ve výdajích města nebudou,“ konstatoval Buršík.

Začátek stavebních prací byl už jednou odložený. Důvodem bylo, že město vrátilo návrh rozpočtu zpracovateli dokumentace k přepracování. „Nás tento postoj samozřejmě mrzí, že z rozpočtu byla pro letošní rok vyjmuta položka 25 milionů korun určená pro aquapark a určitě nás bude čekat širší debata na toto téma na některém z nejbližších zastupitelstev,“ poznamenal opoziční zastupitel za TOP09 Marek Školoud.

Problémem příbramského bazénu jsou hlavně technologie, které jsou i 40 let staré. Město si chce vzít na akci úvěr, část nákladů by se mohla zaplatit z očekávané zvýšené návštěvnosti. V současné době město provoz bazénu dotuje částkou pět milionů korun.

Původně zastupitelé odhlasovali náklady na opravy ve výši 250 milionů, ovšem v loňském roce se už mluvilo část pohybující se okolo 300 milionů korun.

I další města v regionu uvažují o stavbě bazénu. V Sedlčanech radnice uvažuje o stavbě plaveckého bazénu v lokalitě u potoka Mastník poblíž zimního stadionu a dlouhodobě po koupališti volají i obyvatelé Dobříše.