A není divu, první akce pro veřejnost jsou na koupališti naplánované v polovině tohoto měsíce. Do té doby by všechno potřebné pro fungování areálu mělo být hotovo. Bistro v areálu Nového rybníka už začíná dostávat svou finální podobu. Stavební práce jsou v plném proudu, jeho otevření se plánuje na prázdniny. Bistro se ale už nebude pronajímat, jeho provozovatelem bude nově Sportovní zařízení města Příbram (SZM).

Prodej bude probíhat formou jednoho objednávkového a dvou výdejních oken s možností venkovního posezení, bistro však bude mít i vnitřní posezení s kapacitou kolem 30 osob. Občerstvení svou pestrou nabídkou uspokojí i ty nejnáročnější. Kromě stálé nabídky, jako je párek v rohlíku, klobása, hranolky, zmrzlina, nebo káva, pivo, limo, budou mít návštěvníci možnost ochutnat nově grilované maso, zeleninový salát, kuřecí nugety, pizzu a další dobroty. „Součástí stavby je i zastřešené pódium, které bude využíváno při příležitostných kulturních akcích, jinak bude návštěvníkům sloužit jako venkovní terasa s posezením,“ uvedla místostarostka Alena Ženíšková s tím, že chybět nemůže ani moderní hygienické zázemí s toaletami. Právě nové hygienické zázemí by mělo vyřešit doposud chybějící možnost se po koupání osprchovat. Sprcha a vodní osvěžovač budou také součástí nového dřevěného plata na opalování.

Nově by také areál koupaliště měl nabídnout možnost vlastního grilování. K této v poslední době stále oblíbenější činnosti by mělo sloužit původní místo se sprchami, kde vznikne posezení s možností zakoupení jednorázového grilu. Novou podobu dostane i ohniště a jeho okolí, kde se připravuje nové sezení a bar. Obojí chce SZM nabízet zájemcům k pronájmu pro různé příležitosti.

Klid a pohodu najdou na Novém rybníku i studenti. Pro ně by měl vyrůst studijní altán ve svahu nad rybníkem s vybavením pro školní výuku, tedy s tabulemi a interaktivními prvky. Nezbytou součástí bude i možnost wi-fi připojení a dobíjení mobilu, které by měla zajistit dobíjecí stanice.

Pro nejmenší návštěvníky bude zcela určitě obrovským lákadlem mini ZOO za letním kinem. Prohlédnout si tam budou moci malé kozy a ovečky. Děti, které do mini zoo zavítají, si zvířátka nejen prohlédnou, ale budou je moci i nakrmit.

V současné době se rozeběhly práce na inlinové dráze. Ta povede areálem, ven kolem dolního vstupu do letního kina, dále mine skatepark, Junior klub, Fialův rybník a stočí se zpět po staré Milínské ulici. Právě z důvodu její výstavby v těchto dnech nechalo město na ní umístit značky zakazující parkování.

Přestavbou v těchto dnech prochází také celý areál minigolfu, který byl už na hranici životnosti. Nyní se odstraňují současné jednotlivé dráhy, která nahradí nové modernější s odkazem na hornickou minulost Příbrami. „Minigolfové hřiště bylo vždy oblíbenou, hojně navštěvovanou turistickou atrakcí. Bohužel zub času zanechal na jeho drahách svou stopu. Původně jsme chtěli hřiště pouze rekonstruovat, nakonec postavíme úplně nové,“ konstatovala příbramská místostarostka s tím, že nový minigolf by měl zahájit provoz koncem června.

V provozu je už workoutové hřiště, neboli venkovní hřiště zaměřené na posilování s vlastní vahou. Vyrostlo ve volném prostoru mezi skateparkem a víceúčelovým asfaltovým hřištěm, které bylo otevřeno vloni na podzim. „Workoutová hřiště po celé republice rychle přibývají a těší se zájmu široké veřejnosti. Proto jsme usilovali o umístění jednoho hřiště také přímo do areálu Nového rybníka, kam bezpochyby takové prvky patří. Povedlo se a doufáme, že hřiště bude dělat Příbramákům radost,“ řekl ředitel SZM Jan Slaba.

Dokončuje se také „plavčíkárna“ která bude sloužit zároveň jako půjčovna lehátek a sportovního vybavení. Návštěvníci se mohou již brzy těšit na šlapadla, lodičky nebo paddleboardy.