Rodiče malých hokejistů klubu HC Dobříš si přejí pro své děti slušné zázemí na zimním stadionu V Lipkách. Stadion v je v katastrofálním stavu.
„Když starosta Melša kandidoval do funkce, sliboval pro děti hory doly a dnes je všechno jinak. Hokejem žijeme všichni. Investovali jsme do hokeje spoustu peněz a času, neboť nechceme, aby se naše děti poflakovaly bezcílně po ulicích. Za tím si stojíme všichni. Snažili jsme se s radnicí domluvit, o dotaci bychom usilovali sami, ale starosta je proti nám asi zaujatý,“ stěžují si rodiče hokejistů HC Dobříš, ve kterém se sdružuje pětatřicet dětí. Na stejném ledě trénuje i občanské sdružení HOSK Dobříš, oddíl starších hráčů. Rodičům dětí HC klubu se nelíbí, že radnice sespsala nájemní smlouvu s klubem HOSK, který nemá ve sdružení děti, tudíž nemůže žádat o dotace na rozvoj mládeže. Od jara do podzimu nemají děti kde trénovat a to nutí rodiče, aby s nimi jezdili na led do Příbrami nebo do Prahy.

S tímto odůvodněním prý žádali rodiče hokejistů HC Dobříš starostu Jaroslava Melšu vloni na podzim o vyjádření ke slíbeným dotacím na zastřešení zimního stadionu. Rodiče dětí HC klubu Dobříš spolu s trenéry říkají, že dotace na zastřešení zimního stadionu, který je v katastrofálním stavu, by město nijak nezatížily, neboť by se v tomto konkrétním případě jednalo o stoprocentní dotaci.


„Město má v nadcházejících dnech možnost udělat s naším klubem smlouvu, stavební povolení je vyřízené, tak nevíme, proč s námi starosta nechce jednat. V jiných městech si jeden rok zažádají, druhý rok postaví a taky to jde,“ říkají rodiče s tím, že se zastřešením a rekonstrukcí budov zimního stadionu nebude asi něco v pořádku. „K tomuto tématu určitě přineseme další podrobnosti, protože jak se zdá, tenhle problém v současné době hýbe lidmi okolo hokeje v Dobříši a spádových obcích,“ přidávají se trenéři.

Starosta Dobříše Jaroslav Melša souhlasí s případnou rekonstrukcí zimního stadionu, ale podle jeho slov je ve městě mnoho potřebnějších zařízení, které by stály za pozornost.
„Tady chodí dvanáct set dětí do škol, které také nejsou v nejlepším stavu. Čtyři sta dětí navštěvuje mateřské školy, o které je třeba pečovat. Nevím, proč bychom si měli dělat starosti kvůli dvěma klubům, které se mezi sebou neumí domluvit,“ reagovala rozhořčeně Eva Marvanová, místostarosta Dobříše. Ta prý nemá nic proti bruslení a zimnímu stadionu, ale priority města jsou momentálně jiné a důležitější. Podle Marvanové by občanské sdružení HOSK mohlo zažádat o dotace s daleko výhodnějšími podmínkami, než by měla obec. Dokonce by prý sdružení HOSK mohlo ručit majetkem pronajatým od města, samozřejmě po dohodě s ním.


„Agrese klubů je evidentní a jejich zástupci si odmítají vyjít vstříc. Do konce března se uvidí, jestli dotace budou možné nebo ne,“ řekl Melša s tím, že klub HC údajně mohl HOSKu s žádostí o dotace pro mládež a sport pomoci, ale nestalo se tak.
„Pokud máme společný zájem o dotaci, pojďme o ni žádat společnými silami. To, že se někdo pokouší to zastavit ve mně vyvolává pocit, že se tam nehraje úplná rovina,“ oponuje Melša. Projekt na zastřešení zimního stadionu je na radnici připravený už od roku 2006. Nevyšel prý v minulosti ani dřívějším radním.
„My jsme ten projekt před dvěma roky vzali, dojeli jsme na ministerstvo školství, udělali jsme nájemní smlouvu s HOSKem a čekáme, jak to dopadne. Víc zatím udělat nemůžeme,“ vysvětlila Marvanová.