VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekonstrukci náměstí ovlivní občané města, policie i památkáři

Nový Knín - Náměstí v Novém Kníně čeká na rekonstrukci již dlouho. Na podzim loňského roku město na webových stránkách a sociálních sítích zveřejnilo návrh řešení, který by měl náměstí alespoň trochu ulevit a zklidnit na něm dopravní situaci.

13.3.2018
SDÍLEJ:

V návrhu řešení, které zatím mohou občané města připomínkovat a které lze najít i na webových stránkách města, zůstanou dvě možnosti parkování na náměstí.Foto: webové stránky města Nový Knín

K aktuálnímu vývoji situace se vyjádřil starosta Tomáš Havlíček: „Zatím se přiznám, že se víc mluví, než koná. V podstatě změna systému na náměstí v Novém Kníně je historická záležitost. Už za totality tady vždy autobusy stály, překážely, lidé nadávali, na druhou stranu jsme ta vesnička středisková, kde autobusy musí nějakým způsobem být. Končí tady několik linek z Prahy a Příbrami, potom tu jezdí místní obslužné linky, které objíždějí vesničky, a vozí lidi na nákup, do práce a děti do školy. A pochopitelně, kde jinde by měl ten člověk vystoupit, než uprostřed města, kde je škola, prodejny, pošta a radnice.“

V návrhu zveřejněné studie je mimo jiné řešena otázka parkování. Parkování je problém ve všech městech v příbramském regionu, v Novém Kníně stejně tak jako v Dobříši nebo v Příbrami.Část aut u nákupních center patří lidem, kteří tam ráno zaparkují a pak odjedou do Prahy do práce.

Jak uvedl Tomáš Havlíček, to samé platí i v Novém Kníně. Pán z Chotilska přijede do Nového Knína, tady ostaví auto, jede do Prahy autobusem. Podle jeho odhadu asi třetina rodičů vozí dítě osobním autem až ke škole. Ráno v půl osmé na náměstí přijíždí několik autobusů, takže se tam pletou chodící děti, přijíždějící autobusy a přijíždějící rodiče. Někteří řidiči či řidičky uprostřed odstaví svoje auto, odvedou dítě do školy a vrátí se k autu. Cílem rekonstrukce je, aby lidé, kteří parkují na náměstí celý den, stáli jinde. Probíraných možností je několik, například jedna z nich na místě původní čističky.

V návrhu řešení, které zatím mohou občané města připomínkovat a které lze najít i na webových stránkách města, zůstanou dvě možnosti parkování na náměstí. V dolní části náměstí pod kostelem by byla možnost krátkodobého parkování do 15 minut pro odvoz dětí do školy. V prostoru před kostelem budou umístěné mobilní květináče s okrasnou zelení. V těchto místech bude zákaz vjezdu osobních automobilů z důvodu parkování autobusů.

V horní části náměstí před radnicí by byl prostor pro střednědobé parkování na 2 až 3 hodiny, kdy se plánuje 30 minut parkování zdarma a poté na parkovací automaty, kolem kašny by byla klidová část s komunikací pro pěší.

„Zatím bych řekl, že to malinko zamrzlo, jednak jsme si mysleli, že odezvy občanů budou větší a druhak parkování není jednoduché vyřešit,“ popisuje četnost reakcí obyvatel na návrh řešení Havlíček. A dále pokračuje: „Lidi tím, že je omezíte, nepředěláte, pořád budou chtít své dítě přivést nejlépe až před vchod ke škole. Nemáme městskou policii a bohužel státní policie toho má až až, takže spoléhat se na to, že by tady denně něco regulovali, to nemůžeme.“

To ostatně dosvědčují i reakce na sociálních sítích. Jirka Stastka pod příspěvkem města na městském sociálních sítích píše: „ Tohle řešení je nereálné. Už takhle není pomalu ráno kde zaparkovat - vyhodit děti do školy a nakoupit. Vjezd před školu musí zůstat volný. Jinak děti do školy budou běhat přes nepřehlednou silnici…prosím tohle ne…jedině možná rozšířit parkovací místa na pozemek pod náměstím…“ Jako další reaguje Josef Dvořák: „V Kníně a okolí je myslím dost investic, třeba silnice, než měnit něco, co funguje a vyhovuje.“

Jak starosta Havlíček upřesnil, centrum města je Městská památková zóna, a tak do problematiky určitě budou také nějakým způsobem mluvit památkáři. I když vymístění aut a autobusů bude ku prospěchu i památek. Platí tady také nejrůznější regulativa, třeba, že dlažební kostky musí na náměstí určitě zůstat.

Vedení města také již dlouhodobě mluví o problému s obtížným pohybem hendikepovaných a maminek s kočárky po městě. Nový Knín je historické město, jedno ze čtyř královských zlatohorních měst ve středověku, důsledkem toho je stávající systém zástavby a jsou v něm ulice a místa, kde když jede větší nákladní auto, nebo autobus, tak nejen, že zabere oba jízdní pruhy, ale zabere i krajnice. V tu chvíli není možné, aby v tom místě šel chodec, nebo dokonce kočárek.

Starosta potvrdil, že o problému na radnici vědí a o řešeních debatují: “O tomto problému mluvíme často, a jsou místa, kde se to dá vylepšovat, ale bohužel je několik míst, kde pokud nezbouráme některé domy, tak se nedostaneme k chodníku. V těch historických částech je to bohužel problém,“ popsal situaci. Také upřesnil, že se na řešení pokoušelo město získat finanční zdroje, ale neúspěšně: „My jsme před dvěma lety chtěli žádat o dotační tituly na rekonstrukci chodníků na náměstí a v okolí náměstí, a bohužel tím, že nemají normované rozměry, tak jsme nebyli zařazeni, protože dotace byla jen pro chodníky podle norem.

Autor: Šárka Spáčilová

13.3.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 40 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidiči MKD. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 40000 kč, mzda max. 48000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pozice: řidiči MKD, Požadavky: ŘP sk. C + E, Jezdí se do Německa, Rakouska a zpět do ČR. , Víkendy volné., Vozový park: tahače Volvo, sklápěče Schwarzműller, posuvné ůpodlahy Knapen,vlastní zázemí servis, myčka, parkování atd., Zaměstnanecké výhody: příspěvek na dopravu, Nástup možný ihned. Mzda: 40 000,- až 48 000,- Kč, Kontakt: Veselý Pavel, tel.: 602 657 716 (8:00 - 15:00 hod.), e-mail:pavel.vesely@jpvtrans.cz, Místo výkonu práce: JPV Trans,s.r.o., Nádražní č.p. 398, 262 31 Milín. Pracoviště: Jpv trans,s.r.o., Nádražní, č.p. 398, 262 31 Milín. Informace: Pavel Veselý, +420 602 657 716.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 19 400 Kč

Pracovníci v oblasti prodeje jinde neuvedení Konzultanti značkové prodejny o2 Příbram. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19400 kč, mzda max. 60000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: konzultanti značkové prodejny o2 Příbram, Máte energii na rozdávání, jste komunikativní a chcete si plnit sny? Ať už množstvím vydělaných peněz, úspěšnou kariérou nebo překonáváním výzev se skvělou partou kolegů? Pak právě pro vás máme skvělý job! Prvním krokem je pozice konzultanta, kde vás rádi naučíme vše, co k práci budete potřebovat., Váš den začne na prodejně schůzkou s vaším vedoucím. Společně se domluvíte, na co se dnes zaměřit - protože základní mzdu máte jistou, ale ke splnění snů chcete víc... Vedoucí vás podpoří nejen teoreticky, ale i při obsluze zákazníků. Součástí vaší práce je inspirovat naše zákazníky, ať naše služby a produkty využívají naplno. Takový přístup jsou pak peníze pro vás. Každý prodej. Budete pracovat s nejmodernějšími technologiemi a denně komunikovat s lidmi., A pokud již zdatnými obchodníky jste, využijte příležitosti a ukažte nám v krátkém čase, co ve vás je. Chceme kolegy, kteří vědí, co chtějí a jdou si za tím., Zaměstnanecké výhody: Benefity v minimální hodnotě 18 000 Kč/rok a je na vás, na co je chcete čerpat., - Pravidelné motivující soutěže o dalších tisíce benefit bodů každý měsíc!, - 5 týdnů dovolené, 3 dny zdravotního volna a 5 dní neplaceného volna pro dostatek relaxu., - Příspěvek na mobilní telefon až do výše 7 200 Kč., - Internet v mobilu, neomezené volání a SMS, dáme Vám i výhodné tarify pro rodinu a, - Zvýhodněný internet na doma, O2 TV a další O2 služby., - Gastro pass kartu se stravným v hodnotě 105 Kč/den (65 Kč hradí zaměstnavatel)., - Exkluzivní nabídka operativního leasingu vozidel Škoda s výraznou slevou - např. nová Škoda Fabia s parkovacími senzory, klimatizací a rádiem již od 1 649 Kč měsíčně., Nástup možný ihned. Mzda: 19 400,- až 60 000,- Kč, Kontakt: Čápová Tereza, e-mail: capova.tereza@o2.cz, Místo výkonu práce: O2 Czech Republic a.s. provozovna Pražská, Pražská č.p. 139, Příbram III. Pracoviště: O2 czech republic a.s. provozovna pražská, Pražská, č.p. 139, 261 01 Příbram 1. Informace: Tereza Čápová, .

Potravinářství - Potravinářství Pekař 22 000 Kč

Pekaři Pekař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: pekař/ka, Odpolední směna., Nástup možný ihned. Mzda: 22 000,- Kč, Kontakt:Vítková Marcela Bc., tel.: 720 299 600, e-mail: vitkova@pekarny-vodicka.cz, Místo výkonu práce:Pekárny Vodička s.r.o. -Březové Hory, Mariánská 85, Příbram. Pracoviště: Pekárny vodička s.r.o. -březové hory, Mariánská, č.p. 85, 261 01 Příbram 1. Informace: Marcela Vítková, +420 720 299 600.

Výroba - Výroba Montér 12 200 Kč

Montéři a opraváři elektrických vedení Pomocní pracovníci při elektromontážních pracech. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: pomocní pracovníci při elektromontážních pracech, Nástup: ihned Mzda: od 12 200,- Kč, Kontakt: Šerák Milan, tel.: 318 820 440, e-mail: remont@sedlcany.cz, Místo výkonu práce: REMONT ŠERÁK,spol. s r.o., Šafaříkova č.p. 349, 264 01 Sedlčany. Pracoviště: Remont šerák,spol. s r.o., Šafaříkova, č.p. 349, 264 01 Sedlčany. Informace: Milan Šerák, +420 318 820 440.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Ilustrační foto.

Audit ve středočeské správě silnic zůstává horkým bramborem

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.

Na ligu se těším jako malý kluk, říká Jaroslav Starka

Příbram – Fotbalisté 1. FK Příbram v pondělí zahájili letní přípravu na nadcházející sezonu, která pro ně bude opět prvoligová. O momentální situaci v příbramském klubu, nejen z hlediska hráčských změn, jsme si povídali v rozhovoru s prezidentem klubu Jaroslavem Starkou.

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

V práci to jde, volný čas je bída, míní Středočeši

Střední Čechy – Aktuálně kraj není úplně na chvostu celorepublikového srovnání jako loni, ale z posledního 14. místa mezi kraji poskočil na 12. příčku. Takové výsledky nabídl čerstvě zveřejněný srovnávací výzkum Místo pro život. V jeho rámci analytici agentury Datank vyhodnocují data z nezávislých zdrojů i údaje z průzkumu, při němž bylo osloveno 2800 lidí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT