Vyzpovídali jsme Jaroslava Malkovského, který pracuje v bezpečnostní agentuře, a hlídá mnoho významných osobností.

Jak jste se k této práci dostal?

Před několika lety mě na jednom z tréninků v posilovně oslovil známý s nabídkou spolupráce. Něco mi o této profesi řekl, mě to zaujalo a od té doby se jí věnuji.

Co všechno zahrnuje práce security?

Záleží na akci, o kterou se jedná. Na fotbale se dohlíží na bezpečnost a pořádek. Při tuningu se jedná o to samé, ale ještě jsme celý tuning museli uspořádat tak, aby tam nenastal chaos. Pokud jde o ochranu nějaké slavné osobnosti, tak musíme zajistit její celkovou bezpečnost. Na koncertě se dohlíží na aparaturu a na discotékách pracujeme jako vyhazovači.

Máte agenturu, která hlídá akce, lidi a dohlíží na bezkonfliktním průběh večera? Jste vy sám při hlídání v terénu?

Svou vlastní agenturu doslova nemám, ale jsem společník a mám pod sebou přibližně 60 lidí, kteří se podílí na různých akcích. Na nich dohlížíme na pořádek a bezpečnost. Pokud mám na starost více akcí na jednou, tak práci rozdělím. Na všechny akce posílám schopné a zkušené lidi, takže z toho vyplývá, že na všech akcích být nemohu.

Musíte se udržovat v kondici, abyste byl připraven na krizové situace? Jak často trénujete nebo cvičíte?

V kondici se udržuji tak, že chodím třikrát týdně do posilovny. Mám nastavené určité cviky a dny, kdy chodím cvičit. Dvakrát v týdnu se věnuji thaiboxu.

Hlídal jste nějakou slavnou osobnost nebo hudební skupinu?

Ano, hlídali jsem několik celosvětově významných osobností. Měl jsem na starost bezpečnost Dalajlámy, známého DJ Tiesta, celosvětově známé skupiny Prodigy. Hlídali jsme také zpěvačku Madonnu a také jsme chránili Metallicu. Můj tým dostal také na starost bezpečnost dívek z pořadu Vem si mě.

Zaměřujete se na určité specifické akce nebo jste v tomto ohledu flexibilní a vyhovíte každému?

Samozřejmě se snažíme vyhovět každé žádosti, ale pokud je rozjednaných akci více, tak vybíráme podle nabídnuté částky za ochranu.

Měl někdo opravdu speciální požadavky?

Vyloženě specifické požadavky na nás zatím nebyly. Často se požaduje umění sebeobrany a občas dle druhu akce také společenský oblek.

Máte nějaký extrémní zážitek z hlídání?

Extrémní zážitky se občas vyskytnou, ale samozřejmě mám pod sebou zkušené lidi, kteří si s takovými situacemi dokáží lehce poradit.