Mohl bych se vás zeptat, z jakého důvodu jste si vybral obor stavitelství. Měl jste již na střední škole představu, že se budete tomuto řemeslu věnovat?

Stavitelství je obor s minulostí a s jistou budoucností. Při realizaci se dostává okamžitého vizuálního a hmatatelného výsledku. To je mi blízké a naplňuje mne to.
Ano, byla to jedna z variant, čím se budu v živit. Definitivně jsem se rozhodl až po pár letech praxe.

Co vás baví na vaší práci nejvíc? Je to pocit, když vaše dílo začne někomu sloužit? Nebo jste rád, že vidíte, jak vaše dílo roste a pak stále stojí a slouží?

Je to právě ta rozmanitost, se kterou musíte dovést dílo do zdárného konce. Počínaje vlastní manuální zručností, schopností umět časově plánovat, jednat nejenom s pracovníky, ale především s investory. Když pak podnikáte a jste volnější, zkusíte si i trošku marketingu a managementu, zkrátka obchodní činnosti.
Někdy se pak dostává i uznání a to je poté největší satisfakce. Díky tomuto oboru poznávám veliké množství lidí a mnohdy i následně přátel.

Mohl byste popsat čtenářům, jaká je přesná náplň vaší profese. Na co se zaměřujete?

Zaměřuji se především na výstavbu nových rodinných domků a to kompletně, jak se říká „na klíč“.

Vaše stavební firma se zabývá prioritně stavbou rodinných domků? Nebo máte širší pracovní záběr?

Případně se také věnujeme zateplení stávajících objektů, či rekonstrukcemi bytů.

Jste jakýsi koordinátor, který sdružuje několik řemesel za účelem postavit objekt. Jaké z řemesel je podle vás v tomto řetězci nejcennější? Je to truhlář, pokrývač nebo elektrikář? Nebo od sebe nejdou oddělovat?

Vzhledem k tomu, že stavím komplexně, nemohu oddělovat v cennosti jedno řemeslo od druhého. Vše má své nepostradatelné místo.

Jaká je ve zkratce vaše ideální představa rodinného domku?

Kvalitně provedený, na první pohled něčím zajímavý, energeticky nenáročný a ne příliš veliký.

Kde hledáte odpočinek od práce a všedních pracovních dnů?

Rozhodně ve společnosti své ženy a našich kamarádů. Většinou jsou to výlety spojené s nějakou sportovní činností.