„Nechtěli jsme začít před zimou, aby pak byla tato lokalita tři nebo čtyři měsíce celá rozkopaná, ale budeme se snažit, aby práce začaly co nejdříve na jaře příštího roku,“ uvedl místostarosta Martin Buršík.

Vedení města uspořádalo s obyvateli této části Příbrami na téma revitalizace vnitrobloků křížových domů i několik veřejných diskuzí. Dokonce se mluvilo o architektonické soutěži na celý projekt, nicméně pak od tohoto záměru radnice upustila.

V současné době je hotový projekt a nyní se už jen čeká na jaro, aby práce mohly začít. „Věříme, že tak jak se toto místo naprojektováno, že se bude veřejnosti líbit,“ doplnil starosta Jan Konvalinka.

Ovšem někteří z majitelů nemovitostí budou muset počítat se zavedením zákazu vjezdu motorových vozidel. „Nyní se tam sice asi ve třech případech jezdí auty, ale plánujeme to jako pěší zónu,“ řekl Martin Buršík.

Podle jeho slov tři vlastníci nemovitostí budou mít problém se zajížděním do vnitrobloků. „Jsme si toho vědomi, ale tam vždy byla pěší zóna. Nikdy tam nebylo povolené parkování, takže tam vlastně vjíždějí přes zákaz,“ dodal.