Řezbářského sympozia příbramské waldorfské školy se zúčastnili nevidomí a zrakově postižení lidé nejen z Příbramska. Podařilo se to díky spolupráci Kateřině Slavíčkové, vedoucí příbramského pracoviště TyfloCentra Praha, o. p. s., a Jarmilu Bryndovi z Waldorfské školy Příbram.

Zrakově postižení se seznámili s prací se dřevem, s řezbáři a jejich vznikajícími díly. Na oplátku příbramské TyfloCentrum seznámilo vidící účastníky sympozia se světem
nevidomých a pro ně a všechny žáky waldorfské školy připravilo i ukázku výcviku a schopností asistenčních psů pro zrakově nebo tělesně postižené. Díky tomu mohli účastníci sympozia pracovat na exponátech pro hmatovou výstavu pro nevidomé, která bude uspořádána v lednu 2008 v galerii v Zámečku – Ernestinu.

„S Jarmilem Bryndou jsme přišli s myšlenkou spojit řezbářské sympozium se zrakově postiženými lidmi. Když jsem se dozvěděla, že tu navíc bude lektorka arteterapeutka Jana Koen, bylo rozhodnuto. Všichni účastníci sympozia mají ze setkání a práce úžasnou radost a cítí se skvěle,“ popsala Kateřina Slavíčková.

Zrakově postižení si zkusili nejen práci se dřevem. Účastnili se terapeutického modelování z hlíny nebo předení a tkaní se švadlenkami waldorfské školy. Sympozium začalo minulý pátek, dnes končí. TyfloCentrum šíří osvětu, poskytuje nevidomým a zrakově postiženým podporu v pracovním uplatnění, sociálně-právní poradenství, vzdělávací a volnočasové aktivity nebo osobní asistenci. Příbramské pracoviště TyfloCentra sídlí na náměstí T. G. Masaryka.