„Příbramská policie se také chystá na intenzivnější kontroly, zejména na úseky s velkou intenzitou dopravy a na riziková místa, kde častěji dochází k dopravním nehodám. Příslušníci policie se budou zaměřovat na dodržování stanovené rychlosti a pravidel na železničních přejezdech, na používání bezpečnostních pásů, na telefonování za jízdy, kontrolu technického stavu vozidel, předepsaných dokladů a podobně,“ přiblížila náplň práce policistů policejní mluvčí Monika Schindlová.

Cílem této dopravně bezpečnostní akce je zajistit bezpečnost na komunikacích, dále snaha ovlivnit nekázeň řidičů a upozornit je, aby byli maximálně opatrní a ohleduplní. Začne v pátek 26. června a bude pokračovat v sobotu a v neděli. Nad dálnicemi bude dokonce létat i vrtulník, který bude monitorovat situaci v provozu a dokumentovat některá přestupková jednání motoristů.

Každý rok se stane o prázdninách značné množství nehod, mnohdy s vážným zraněním, což je připisováno únavě s teplých dnů, oslnění sluncem, nevyspání řidičů na delších cestách, nepozornosti či rychlé jízdě. „Snahou akce je ovlivnit právě nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti,“ doplnila příbramská policejní mluvčí.