VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řihák: Proč se ruší újezd, když na dvou pětinách bude výcvik?

Jince – V Jincích se v úterý konalo setkání starostů podbrdských obcí se zástupci ministerstva obrany a také zástupci Středočeského a Plzeňského kraje. Hovořilo se na téma Vojenský újezd Brdy, vznik CHKO Brdy a také se vedla dlouhá diskuze o zdrojích pitné vody uvnitř újezdu, který se má zrušit.

27.3.2013 1
SDÍLEJ:

Starostové a zástupci krajů na úterním jednání v Jincích.Foto: Michal Abrhám

Postoj Středočeského kraje podpořilo osmnáct starostů ze středočeské strany, jenž se týká dělení Brd po zrušení újezdu. Starostové nechtějí, aby se území rozdělilo mezi Středočeský a Plzeňský kraj. Zástupci obcí spolu s hejtmanem Josefem Řihákem usnesení podepsali na schůzce, která předcházela oficiálnímu jednání se zástupci ministerstva obrany v posádkovém domě v Jincích. „Dokument stvrdilo 18 středočeských starostů, tedy všichni, kteří se setkání s hejtmanem zúčastnili," řekla mluvčí středočeského hejtmanství Nicole Mertinové.

Starostové podpisem podpořili už nejen krajskou radu ve stejné věci, ale nyní i celé krajské zastupitelstvo, které odsouhlasilo už 11. března nesouhlas se změnou hranice Středočeského kraje. Pro hlasovalo 47 zastupitelů, proti nebyl nikdo a tři zastupitelé z řad ODS se zdrželi.

„Podbrdští starostové se distancují od nepravdivých informací, zveřejněných v některých sdělovacích prostředcích, které hovoří o souhlasu drtivé většiny obcí v okolí Brd s dělením území vojenského prostoru. Zároveň prohlašují, že na jednání svých zastupitelstev schvalovali pouze to, že v případě zrušení VVP Brdy přijmou do svých katastrů části jeho území navazující na jejich obce," uvádí v tiskovém prohlášení středočeské hejtmanství.
„Jsem velice rád, že starostové podbrdských obcí podpořili Středočeský kraj v tom, že nechceme přijít o třetinu brdského území a že svým prohlášením vyvrátili nepravdivé informace, které se šířily z Plzeňského kraje od starosty Strašic a jeho příznivců," řekl hejtman.

Starosta Jinců Josef Hála připustil, že usnesení je mimo jiné reakcí na nedávné prohlášení téměř dvacítky podbrdských obcí na plzeňské straně, jež vyzvaly plzeňského hejtmana, aby neustupoval požadavkům Středočechů. Plzeňské obce chtějí, aby jim byla navrácena jejich původní katastrální území z roku 1949, a podporují postoj ministerstev obrany, vnitra, životního prostředí i vlády. Středočeský kraj naopak žádá zachovat současný stav, kdy má celé území ve své správě.

Zástupci armády seznámili přítomné s pokračováním vojenského výcviku i po zrušení újezdu a pyrotechnickou sanací. 1800 střel už za půl roku zlikvidovali pyrotechnici na území Vojenského újezdu Brdy.

Někteří starostové potvrdili Deníku, že na setkání chyběl někdo kompetentní z armády, kdo by jim dokázal odpovědět na některé otázky, které na setkání padly. Do Jinců totiž nedorazil Vladimír Kazatel, jenž je šéfem komise pro optimalizaci vojenských újezdů.

„Je škoda, že zde nebyli odborníci… Mně osobně by zajímaly ekonomické důvody pro zrušení vojenského újezdu. Jestliže jsme se dnes dozvěděli, že zhruba na dvou pětinách území bude i nadále probíhat intenzivní vojenský výcvik, tak proč vlastně chce ministerstvo vojenský újezd rušit? Na to nám nikdo z přítomných zástupců ministerstva nebyl schopen odpovědět. Stejně tak jsme se nedozvěděli, jakým způsobem bude zabezpečena pyrotechnická zátěž, která stále zůstává na celé polovině brdského území," reagoval hejtman Josef Řihák na řadu nezodpovězených otázek.

Ministerstvo obrany totiž zvažuje rozmístění výstražných cedulí se zákazem vstupu na některá místa, kde se nebude likvidovat munice. Jedná se o dopadové plochy Jordán, Tok, ale i střelnici Padrť. Když k těmto cílovým plochám připočtete posádkové cvičiště na Brdě a utajené vojenské místo poblíž zámečku Tři trubky, co zbude jako CHKO? Chyběl i zástupce ministerstva životního prostředí, takže se vlastně o přípravě na vyhlášení CHKO Brdy nejednalo, natož, aby někdo přítomným sdělil, jak je to ze zonací chráněné oblasti, která je již prý vypracovaná. Karel Hutr, ČTK

Autor: Redakce

27.3.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 25 000 Kč

Učitelé odborných předmětů (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) Učitel/ka výpočetní techniky. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 34000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: učitel/ka výpočetní techniky a odborných předmětů informační technologie, Požadavky:, plnou kvalifikaci dle zákona o pedagogických pracovnících, praxe vítána, Nástup od 1.9.2018. Mzda: 25 000,- až 34 000,- Kč ( dle praxe ), Kontakt: Fiřtíková Marie Ing., tel.: 602 182 367, e-mail: firtikova@sbrez.cz, Místo výkonu práce:Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, Březnice, Rožmitálská 340, Březnice. Pracoviště: Vyšší odborná škola a střední odborná škola, březnice, rožmitálská 340, Rožmitálská, č.p. 340, 262 72 Březnice. Informace: Marie Fiřtíková, +420 602 182 367.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 21 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v administrativě a správě organizace Koordinátor/ka objednávek. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: koordinátor/ka objednávek, Vaší každodenní náplní práce bude:, - Koordinovat prodejní objednávky v interním systému a hlídat dodržování termínů a požadavků zákazníka, - Fakturace vyexpedovaných prodejních objednávek, zpracování přehledů a pravidelných reportů, - Písemná i ústní komunikace v anglickém jazyce a interní komunikace napříč odděleními v Příbrami, - Spolupráce s kolegy z celého světa, kdy budete využívat a prohlubovat své jazykové schopnosti, pracovat v příjemném prostředí a přátelském kolektivu příbramské pobočky, - Setkáte se s požadavky našich zákazníků, které se budete snažit vyřešit k jejich spokojenosti. Čeká Vás také zajímavá administrativa v nejnovějším systému Axapta od společnosti Microsoft, Na tuto pozici budete potřebovat:, - Znalost anglického jazyka a jeho každodenní využití v komunikaci s našimi pobočkami a zákazníky, - Pokročilou znalost MS Office (Word, Excel, Outlook). V Excelu zejména práce s tabulkami a zpracování grafů, - Základní znalost čtení a orientace v technické dokumentaci Vám pomůže lépe pochopit požadavky našich zákazníků, - Pečlivost, komunikativnost a vstřícnost by měly být Vašimi přirozenými vlastnostmi, Co Vám naše společnost nabízí ?, - Komunikativní a přátelský kolektiv, - Pružnou pracovní dobu, - Týden dovolené navíc, - Věrnostní finanční odměny a zajímavé mzdové ohodnocení, - Dostupnost MHD, hlídané parkoviště v areálu společnosti, - Výhodný mobilní tarif nejen pro Vás, ale také pro vaše rodinné příslušníky, - Finanční příspěvky na penzijní/životní připojištění, sportovní či kulturní aktivity, firemní akce, večírky a další zajímavé benefity, V případě zájmu o volnou pracovní pozici nám zašlete Váš strukturovaný životopis. Pečlivě čteme každý zaslaný životopis a všem odpovídáme., Zasláním životopisu souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů pro účel výběrového řízení na pracovní pozici, o kterou se ucházíte a pouze po dobu trvání výběrového řízení., Zaměstnanecké výhody:, týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, sportovní či kulturní aktivity a další benefity, Nástup od 1.9.2018. Mzda: od 21 000,- Kč, Kontakt:Michaela Karlová Bc., tel.: 318 479 212 od 9:00 - 15:00 hod., e-mail: prace@wheelabratorgroup.com, Místo výkonu práce:Wheelabrator Czech s.r.o., Za Balonkou č.p. 269, Příbram I. Pracoviště: Wheelabrator czech s.r.o., Za Balonkou, č.p. 269, 261 01 Příbram 1. Informace: Karlová Michaela, +420 318 479 212.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Vrátný 15 000 Kč

Vrátní Vrátní - noční hlídači. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: vrátní - noční hlídači, Náplň práce:, hlídání objektu, úklid areálu, mytí aut, menší údržby a opravy, sekání trávy v areálu, , Požadavky:, uvítáme ŘP skupiny B, Zaměstnanecké výhody:, 5 týdnů dovolené, zvýhodněné firemní stravování 30,- Kč oběd, zázemí stabilní společnosti s dlouholetou tradicí, moderní čisté prostředí, více práce placené navíc, Nástup možný ihned. Mzda: 15 000,- Kč, Kontakt:Braunová Lucie DiS., tel.: 318 493 760 od 8:00 do 14:00 hod., e-mail: braunova.lucie@pbtisk.cz, Místo výkonu práce:PBtisk a.s., Dělostřelecká č.p. 344, Příbram I. Pracoviště: Pbtisk a.s., Dělostřelecká, č.p. 344, 261 01 Příbram 1. Informace: Lucie Braunová, +420 318 493 760.

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 20 000 Kč

Strojírenští kovodělníci Dělníci v zinkovně. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Pozice: dělníci v zinkovně, OC, Zaměstnanecké výhody: 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování, odměny při výročích, prémiový řád, firemní akce, Nástup možný ihned na dobu neurčitou. Mzda: 20 000,- Kč, Kontakt: Kopáček Václav, tel.: 734 318 488 - po - pá 7:00 - 16:00 hod., e-mail: vaclav.kopacek@wiegel.cz, i osobně, Místo výkonu práce: Apollo Metal, spol. s r.o. provozovna Čenkov, Čenkov, 262 23 Jince. Pracoviště: Apollo metal, spol. s r.o. provozovna čenkov, 262 23 Jince. Informace: Václav Kopáček, +420 734 318 488.


Ilustrační foto.

Opilý řidič srazil cyklistu, za volantem ho vystřídala manželka. Také pila

Celníci a inspektoři odhalili nelegální obchod s tygry
14

Šílené podmínky. Berousek prodával tygry Vietnamcům kvůli čínské medicíně

Policisté řešili rozdělávání ohně a stanování v CHKO

CHKO Brdy - Přes suché a horké počasí letošního roku někteří nezodpovědní lidé hazardují a rozdělávají oheň v lese. Rozdělání ohně je porušením zákona o lesích a za daný přestupek je stanovena pokuta do výše patnácti tisíc korun.

Větší hrozba, než nehody: to, co nosí lidé v hlavě

Střední Čechy – Očkování proti pneumokoku. Jedna z prvních otázek, s níž se setkává každý, kdo řeší přijetí někoho ze svých blízkých do domova seniorů či obdobného zařízení. Pro leckoho je to překvapení. O invazivním pneumokoku se moc neví.

Tygři na porážku: Padla tři obvinění

Člen slavného cirkusového rodu Ludvík Berousek čelí podezření, že prodával tygry do vietnamských restaurací. Policisté a celníci v pondělí provedli razii v Berouskově zooparku v Bášti u Prahy a také v tržnici SAPA v Praze-Libuši.

Dům psího utrpení a dvoujazyčná likvidace gigantického burgeru: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 17. července 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT