„Setkáváme se s návrhy, že by si sami občané chtěli na nějakém místě vysadit svůj strom. Jde o myšlenku, která se nám líbí, a proto jsme se rozhodli tuto možnost občanům města nabídnout. Takto vysazené stromy budou stromy rodinnými, a budou opatřeny jmenovkou,“ říká starosta Jan Konvalinka.

Vybrat lokalitu na výsadbu lze dvěma způsoby. „Místo, kde by strom měl být vysazen mohou vybrat sami zájemci. Vhodnost vybraného místa bude posouzena odborem životního prostředí a správcem zeleně,“ doplnil starosta s tím, že také bude přihlížet například k celkové koncepcí zeleně, umístění stromu, jeho druhu a podobně. Druhou variantou je výsadba na předem vybrané místo. Vybrané lokality jsou v prostoru od křižáku v Brodské ulici kolem hřiště směrem na Zdaboř a dále prostor od kruhového objezdu k rybníku Kaňka.

Strom pro výsadbu si lidé musí koupit, zasadí ho pod dohledem správce zeleně a bude označený jmenovkou rodiny. U jednotlivých stromů bude péče, včetně zalévání, přímo na občanech. Více na webu města.