Co vás vedlo k tomu, vybrat si ke studiu právě Českou republiku?
Asi před pěti lety se vrátil můj strýc s tetou z návštěvy Prahy a vyprávěl mi o tom, jak moc se jim tady líbilo. Odjezd sem byl pro mne také velkou výzvou, stejně jako učit se česky, což je každopádně velice náročné. Dostala jsem se do České republiky díky programu mezinárodní organizace AFS, která organizuje výměnné pobyty.

Jaké máte plány do budoucna?
Příští rok budu končit na své střední škole v Portlandu, pak mě čeká čtyřleté studium na univerzitě. Zatím ale ještě nevím, kterou si vyberu, musím o tom přemýšlet. Ráda bych na Seattle University.
Myslíte, že se někdy vrátíte do Čech?
Určitě. Moc ráda bych se vrátila. Je to ale také otázka peněz, letenky jsou totiž dost drahé. Určitě bych to tady ale chtěla ukázat rodičům, takže doufám, že se sem někdy zas podívám.

Máte tu hodně přátel?
Ano, moje třída je opravdu fajn a pomáhají mi se spoustou věcí.

Našla jste v Příbrami nějaké místo, kam jste ráda chodila?
Moc to tady samozřejmě neznám, pár kamarádů mě vzalo do Snack Baru. Co se týče muziky, mám ráda opravdu všechno, i když nejoblíbenější mám hip-hop. Ale nevím, kam by se za ním tady dalo jít, to spíš v Praze.

Co se vám tu nejvíc líbí a po čem se vám bude po příjezdu zpět domů stýskat?
Miluji přírodu a zdejší krajina mi bude chybět. Hodně se mi bude stýskat po Zuzce, výborné kamarádce, která je pro mě jako sestra.

Kdybyste měla srovnat americké školství s českým, co vám přijde na mysl? Líbí se vám vaše česká škola?
V první řadě jsou velice odlišné. Doma máme okolo sedmi předmětů, vy jich tu máte tak jedenáct, dvanáct. V Americe také dostáváme o dost víc domácích úkolů, ale zase nejsme například zkoušeni před celou třídou před tabulí, píšeme jenom testy. Osobně mám radši psané testy, protože to není tolik nervy drásající, ale na zkoušení jsem si zvykla. Škola se mi líbí, učitelé jsou úžasní a lidé celkově hodně nápomocní, i když třeba neumí moc anglicky.

Měla jste možnost srovnat také třeba lékařskou péči? Musela jste někdy navštívit doktora?
Byla jsem u lékaře s angínou. Zdravotnictví v obou zemích je také hodně odlišné, stejně jako jsou velké rozdíly ve vzdělávacím systému. Lékařská péče je zde velice efektivní v tom smyslu, že se třeba za den dostane na řadu velké množství lidí, aniž byste se museli objednávat dlouho dopředu, prostě počkáte, až na vás přijde řada.

Co byste řekla o lidských vztazích? Chovají se Češi hodně odlišně od toho, na co jste zvyklá?
V Americe se o dost více objímáme, místní lidé mi přijdou možná více konzervativní. Češi si jen tak někoho nepustí k tělu a je těžké je poznat, řekla bych, že jsou více nesmělí.

Jak budete vzpomínat na Příbram? Co chystáte na prázdniny?
Pobyt v Příbrami jsem si opravdu užívala, mám to tady ráda. Občas to bylo trochu obtížné, ale celkově to bylo ohromující a jsem ráda, že jsem sem mohla přijet. Naučila jsem se hodně o Češích i jejich zvycích. O prázdninách se budu asi učit do své školy v Americe, což bude zábava. Mí rodiče navíc mají doma studenta ze Španělska na výměnném pobytu, takže na něj se hodně těším. Bude to hezké mít někoho z Evropy zas u sebe doma.