Nedávno jste s týmem Bobcats zvítězila na Spirit Cheer Cupu. Jaké jste z toho měla pocity?
Pocit to byl opravdu krásný, je to vždycky moc příjemné, když někdo takto ocení vaší snahu a dlouhou a těžkou práci. Vydaly jsme ze sebe opravdu maximum a jsme moc rády, že jsme v tak těžké konkurenci obstály. Potvrdily jsme tak, že se s příbramským cheerleadingem musí v celorepublikových soutěžích počítat. Navázaly jsme tak na druhé místo z mistrovství republiky, které se konalo v květnu a také na dvě druhá místa z loňského Spirit Cheer Cupu.

Pro většinu lidí jsou roztleskávačky jenom hezké holky v krátkých sukýnkách, co skandují a natřásají se. Co by jste těmto lidem vzkázala?
Většina lidí si cheerleading představuje jako v typických amerických flmech. Ve světě se jedná o uznávaný sport, který u nás ještě nemá vybudovanou tradici. Určitě to není jenom o poskakování, je to tvrdá dřina a vyžaduje hodně týmové spolupráce. Pokud se člověk chce dostat na vrchol, musí na sobě opravdu tvrdě pracovat.

Jak jste se dostala k roztleskávačkám? Kolik vám bylo let?

Bylo mi čtrnáct. Vlastně mě k tomu dostaly kamarádky. Ze začátku jsem se s holkama jezdila jenom koukat, ale postupně jsem se do cheeru zamilovala

Máte ještě další zájmy či sporty?
Je hodně věcí, které mě baví. Občas se věnuji gymnastice, ale ne na závodní úrovni. Dá se říci, že mám ráda sport sám o sobě. Ještě nesmím zapomenout na muziku, která v mém životě hraje důležitou roli.

Co vás jako roztleskávačku nejvíc baví?
Určitě je to týmová práce, člověk zde není jenom sám za sebe, ale záleží na každém článku týmu. Všichni si musíme absolutně důvěřovat. Hrozně ráda cítím adrenalin, když například trénujeme nové prvky, člověk dopředu nikdy neví, co od toho čekat. A když po několikaměsíční práci vidíte na soutěži výsledek, je to přesně to, co mě na cheeru baví a žene kupředu.

Co všechno už jste se svým týmem zažila zajímavého a jaké soutěže jste vyhráli?
Zažila jsem toho opravdu hodně. Samozřejmě, že prožijeme hodně pádů, ale na druhou stranu jsme v týmu výborné kamarádky a kromě sportovních úspěchů spolu sdílíme spoustu zábavy a to nejen na trénincích (smích).

Je to i časově náročné?
Já osobně jsem ve dvou týmech. Můj domácí je Bobcats a ten druhý Czech Allstar Team, což je něco jako česká reprezentace. Takže času mě to stojí celkem hodně, ale dá se to zvládnout. Tady v Příbrami trénujeme třikrát týdně po dvou hodinách, v Allstar Teamu máme sedmi i více hodinové tréninky.

V kolika letech se může dívka přidat k roztleskávačkám a co musí umět?
Chearleading má čtyři věkové kategorie. Candies (od 5 do 8 let), Peewees (od 8 do 12 let), Junior (od 12 do 15 let) a Senior (od 15 let výš), takže holky mohou začínat prakticky kdykoliv. I když v české republice se v drtivé většině případů začíná až od kategorie Peewees. Měla by mít hlavně chuť a odhodlání učit se nové věci. Zbytek přijde sám. A s litry potu (smích ).

Dělají cheerleading i kluci?
Určitě ano, i když je to u nás dost nezvyklé. Ale i ve spoustě českých týmů už kluci jsou. Pro tým jsou velkým přínosem, mají větší sílu a pokud jsou v týmu i kluci, můžeme trénovat složtější sestavy

Jaké máte představy a přání do budoucna?
Co se cheeru týče, neplánuji přestat, chci se pořád zlepšovat, jak jen to půjde. Po gymnáziu bych chtěla jít i na vysokou školu jazykového zaměření. Jednou bych se chtěla živit jako překladatelka a hodně cestovat.

Jakého největšího úspěchu se dá v této oblasti dosáhnout?
U nás je nejvyšší příčkou mistrovství České republiky. Pro lidi v Allstar Teamu je to pak mistrovství světa. Na olympiádě cheerleading zatím není, ale věřím, že se toho jednou dočkáme.

Jaký je vlastně úděl roztleskávaček při sportovních utkáních?

Konkrétně u týmu amerických fotbalistů Bobcats, kde také působíme, je naším úkolem povzbudit kluky, aby hráli co nejlíp, a samozřejmě trochu rozehřát přihlížející diváky. Na Vavexu je to hlavně o pobavení lidí během přestávek a technických pauz.

Co byste vzkázala holkám, které o cheerleadingu přemýšlí?
Chtěla bych jim vzkázat, aby se toho nebály. Všechno, co neumíte vás naučíme, stačí jen chtít. Takže pokud vás cheerleading zajímá, přijďte se podívat na trénink. Ten bývá v tělocvičně 6. základní školy v pondělí od 20 a ve čtvrtek od 17 hodin. V případě zájmu se můžete ozvat i na telefonní číslo 724 708 582.