Doba nouzového stavu nejen že vyhnala celou řadu lidé na chaty a chalupy, ale také jim poskytla dostatek času na jejich úklid. Lidé tak často začali vyklízet a zbavovat se věcí, které už nepotřebují a neměli čas je vyhodit. Tyto věci se ale nyní hromadí v okolí kontejnerů.

„Kontejnery se odváží pravidelně každý týden ve středu plast a papír ve čtvrtek. Rovněž každý čtvrtek pracovníci technických služeb objíždí všechna místa s kontejnery, uklidí je a odvezou zbytek odpadu, který se do nich nevešel. Proto apeluji na veřejnost, pokud se odpad nevejde do kontejneru, funguje v Rožmitále sběrný dvůr, kam lze odpad vždy uložit, navíc pro občany s trvalým pobytem v našem městě je zdarma,“ připomněl rožmitálský radní Aleš Haluska.

Vedení města nyní dokonce zvažuje některá místa u kontejnerů monitorovat, aby zabránilo neřízenému hromadění odpadu. „Rád bych také apeloval na podnikatele, prodejce a podobně, aby odpad ze svých provozoven odváželi přímo do sběrného dvora. Ten je vybavený velkokapacitními kontejnery a jejich odpad tak nezabere místo v běžných kontejnerech ve městě,“ dodal rožmitálský radní.