Celý komplex přišel na téměř 15 milionů korun. „Bez tučné dotace z ministerstva pro místní rozvoj, která činila 11,2 milionu korun, bychom se do stavby nepustili,“ uvedl starosta Rožmitálu Josef Vondrášek s tím, že o bydlení v chráněných bytech je mezi lidmi stále zájem. Radnice má plno žádostí na stole. V současné době je jich kolem třiceti. Byty přiděluje městská rada podle konkrétního posouzení jednotlivých žadatelů.
Město nyní s dobudováním komplexu v Orlovně disponuje padesáti chráněnými nebo pečovatelskými byty. Nájem je velmi příznivý, a to 15,23 koruny za metr čtvereční plochy. Jak bydlení v Orlovně vypadá, mohou zájemci vidět na vlastní oči tuto sobotu, kdy je v Orlovně Den otevřených dveří v době od 9 do 17 hodin.
Celkový dojem z novostavby poněkud kazí rozbitá komunikace v Jungmannově ulici kvůli výkopovým pracím. „Do soboty ještě upravíme v ulici terén,“ doplnil místostarosta Miloslav Maroušek s tím, že až na to bude vhodné počasí, bude město na vlastní náklady pokládat v ulici nový asfaltový koberec.