Veřejně přístupný internet mají lidé k dispozici v Rožmitále pod Třemšínem. Celkem tři počítače, které dnes ráno přišli odborníci nainstalovat do Centra celoživotního vzdělávání s knihovnou manželů Tomanových, má usnadnit lidem komunikaci s Krajským úřadem Středočeského kraje a zajistit rozšíření některých služeb veřejné a státní správy. Projekt se týká celého Středočeského kraje, na jehož území vznikne 47 nových míst veřejného přístupu k internetu ve 32 lokalitách.

Do projektu Střední Čechy on-line - Internet se Rožmitál zapojil v listopadu 2005. Město uzavřelo s krajským úřadem dohodu o spolupráci. „Internet na celkem třech počítačích je v rámci tohoto projektu pro lidi zadarmo. Jsou pro ně vyhrazeny jiné prostory, mimo osmi počítačů, které jsou také pro veřejnost, ale kde se platí přístup na internet,“ informovala Dana Petrášková, vedoucí rožmitálského centra.

Místnost s počítači je podle Petráškové stále obsazená. Lidé veřejný internet využívají a navíc nyní v centru budou končit lekce počítačových kurzů. nternet zdarma zatím poslouží pro komunikaci lidí s úřady a až od příštího roku bude zajištěn přístup k právě vznikajícímu portálu Středočeského kraje. Portál uživatelům umožní vyřizování některých agend s krajským úřadem formou elektronické pošty.

Vzhled nového portálu se nebude příliš lišit od současných internetových stránek, avšak nabídka služeb veřejné správy bude širší. “Pro usnadnění práce bude u tohoto místa kromě elektronické nápovědy k dispozici také tištěný návod. Při nejasnostech také pomůže personál našeho centra,” dodala Dana Petrášková. Projekt Střední Čechy on-line - Internet je spolufinancován ze strukturálních fondů Evropské unie a státního rozpočtu.