Městu se stále nedaří prodat areál bývalých kasáren. Jeden ze zájemců před časem uvedl, že nemá o koupi zájem do doby, než bude rozhodnuto o výstavbě radarové základny v Brdech.

Na druhou stranu se zdá, že v souvislosti s americkou základnou se o Rožmitále a následně o prodeji kasáren dozvídá více investorů. „To jsme skutečně zaznamenali, ale také máme obavy, aby radar nesnížil ceny nemovitostí v regionu,“ uvedl starosta Rožmitálu Josef Vondrášek.

„Jsme v kontaktu s několika společnostmi, o koupi mají zájem realitní kanceláře,“ potvrdil zvýšený zájem o areál starosta. Město totiž znovu zveřejnilo záměr prodeje na své webové stránky. Nicméně žádnou kupní smlouvu s nikým radnice nově neuzavřela.

Posledním ze zájemců byla firma Seisin, která nabídla 120 milionů korun. Městu však nezaplatila. Po neblahých, více než dvouletých zkušenostech z předchozích pokusů o prodej kasáren si město podle Vondráška stanovilo jasnější pravidla. „Chceme jako obvykle nabídku, srozumitelný podnikatelský záměr a doložení financování. Po špatných zkušenostech nyní požadujeme nejméně deset milionů předem,” upřesnil Josef Vondrášek s tím, že by bylo dobré, kdyby se podařilo obchod uskutečnit do zimy.

Náklady za ostrahu areálu, temperování, za uhlí, mzdy a v neposlední řadě elektřinu, jsou noční můrou radních. Pokud by kasárna zůstala městu i přes zimu, náklady představují měsíčně téměř jeden milion korun.

Kasárna v Rožmitále

- Areál se rozkládá asi dva kilometry od středu města Rožmitál pod Třemšínem na rozloze více než 70 hektarů.

- Uvnitř areálu je 105 budov, z toho několik ubytovacích, kancelářských, kuchyně s jídelnou a řady různých halových dílenských a skladovacích objektů. Převážná část objektů byla zkolaudována v roce 1984.

- Na pozemku je také původní penzion z roku 1929, kuchyně, dvě ubytovny pro důstojníky, štáby a budovy pro ubytování mužstva.

- Řada objektů, inženýrských sítí a venkovních úprav byla rekonstruována v letech 1998 – 2002 a nacházejí se v dobrém technickém stavu. V tomto období bylo proinvestováno asi 200 milionů korun.

- Po celkové rekonstrukci jsou zde teplovodní systémy a hlavní vodovodní řady.