Vítězem osmého ročníku se stala nově vysázená třičtvrtěkilometrová dubová Alej přátelství na jezeře Medard u Sokolova. Získala přízeň 1592 hlasujících a stala se nejoblíbenější alejí roku 2018 jak v Karlovarském kraji, tak i v celé republice.

Mezi 92 stromořadími se umístila Alej Johanky z Rožmitálu celostátně na třetím místě a ve Středočeském kraji s převahou vyhrála.

Dvouměsíční hlasování bylo velmi napínavé a boj o třetí místo nakonec vyvrcholil několik hodin před uzávěrkou ankety 4. ledna.

Po staletí je alej nejkratší spojnice mezi městem se zámkem Lvů z Rožmitálu a Starým Rožmitálem a jeho farním kostelem. V současnosti je cílem procházek pro desítky lidí. Alejí kdysi chodíval téměř denně kantor a autor slavné České mše vánoční Jakub Jan Ryba, cestou ze školy k varhanám na kostelním kůru. Pod památnou, 250 let starou, hraniční lípou na začátku aleje sedával na lavičce spisovatel R. R. Hofmeister a spřádal děje svých pravěkých románů.

V současné době je v aleji téměř stovka sto šedesát let starých olší a jasanů a třicítka před pár lety vysazených nových stromků.

Oficiální výsledky za Středočeský kraj (14 nominací):

1. Alej Johanky z Rožmitálu -  739 hlasů

2. Lípy města Benešova - 381 hlasů

3. Lipová alej Lidice - 83 hlasů