Jako první se bude likvidovat letošní tábor. V sobotu 24. srpna je naplánované jeho bourání. Je potřeba zbourat podsady i velké stany a vše odvézt do skladů v Rožmitále. Sraz dobrovolníků je ve 13 hodin s tím, že povinná je účast táborníků nebo jejich zástupců.

Demolice spáleniště vyhořelé hájovny se uskuteční ve dnech 6. a 7. září. . „Bude to náročné, ale když nás bude hodně, tak to lehce zvládneme. Potřebujeme každou volnou dospělou ruku,“ apelují rožmitálští skauti. V pátek 6. září je sraz v 15 hodin a v sobotu už v devět hodin ráno.

Skautskou hájovnu Na Dědku zničil požár letos 4. července. Škodu znalec odhadl na 5 až 6 milionů korun. Budova byla sice pojištěná, ale náklady jsou významně vyšší.

„Základnu jsme budovali svépomocí 27 roků. Za tu dobu se stala oblíbeným cílem na okraji Chráněné krajinné oblasti Brdy nejen pro skauty. Sloužila výhradně k práci s mládeží. Díky nepřítomnosti elektřiny nutila děti k větší samostatnosti a potřebě se o sebe více postarat,“ připomněl minulost oblíbeného místa vedoucí rožmitálských skautů Vítězslav „Tesák“ Doležal.

Stále je také možné přispět do veřejné finanční sbírky na obnovu spálené hájovny prostřednictvím internetových stránek www.darujme.cz.