Členskou základnu rožmitálských rybářů tvoří 310 členů, z toho je 263 dospělých, 43 dětí a čtyři mládežníci. Do mládeže rybáři investují nemalé prostředky, jen na činnost rybářského kroužku v loňském roce místní organizace vyčlenila částku 62 000 korun.

„Členská schůze schválila příspěvek do Fondu na nákup vodních ploch při SÚS, který činí 20 korun za každého dospělého člena,“ uvedl předseda Středočeských rybářů Dušan Hýbner.

Ten ve svém vystoupení jako delegát SÚS představil Fond na nákup vodních ploch, nově zakoupenou pískovnu a pozemky v Proboštském jezeru, informoval členskou základnu o změnách v BPVRP na revírech ČRS od 1. ledna 2019, sdělil informace o změnách na sekretariátu SÚS a poděkoval místní organizaci a výboru za celoroční hladkou spolupráci a odvedenou práci na rybníku Stržený, stejně tak za podporu Fondu na nákup vodních ploch.

Přítomné také pozval na Pohár předsedy pro dospělé a děti a zodpověděl řadu dotazů kolem legislativy a BPVRP. Poděkoval členům místní organizace za práci v oblasti mládeže a chovu ryb, kde Rožmitálští patří mezi nejvýznamnější produkční MO v rámci celého SÚS.

„S údivem jsem si jako delegát SÚS vyslechl zarybnění a úlovky z RMV MO Jez, který má rozlohu 0,8 hektaru, a kde úlovky dosahovaly částky přes 200 tisíc korun, přičemž příjem z povolenek na RMV je téměř poloviční. Vše ostatní hradí místní organizace z vlastních prostředků vygenerovaných poctivou prací. Těžko jim jejich úsilí zakazovat či ničit,“ dodal k činnosti rožmitálských rybářů Dušan Hýbner.