Pravý rybář při chytání ryb relaxuje. V sobotu u Pecováku to ale velký odpočinek nebyl. Konaly se tu totiž rybářské závody. Sjelo se sem kolem padesáti členů Českého rybářského svazu z celé republiky.

Aby byl rybolov spravedlivý, prostřídali si soutěžící v poločase břehy. Na břehu pod hospůdkou U Kocoura foukal vítr, na protějším bylo naopak bezvětří a teplo.

Ještě před střídáním jsme zastihli při balení náčiní, a že ho není zrovna málo, vítěze poločasu třiatřicetiletého Jaroslava Pekaře z Jindřichova Hradce (na snímku). Po cestě na druhý břeh rybníku jsme úspěšného rybáře vyzpovídali.

Rybářské závody na Pecováku.

Takových kousků musel vítěz rybářských závodů na Pecováku Jaroslav Pekař chytit spoustu, aby celková míra úlovků dala přes třináct metrů. Foto: Deník/Markéta Jankovská

Co říkáte na Pecovák?
Je to pěknej rybník, berou tu hlavně kapři. Líbí se mi tu.

Zatím jste vítěz. Ryby vám berou. Proč jsme museli chvátat na druhou stranu?
Protože je to tak v pravidlech, aby rybáři měli stejnou šanci.

Jak dlouho jste čekal na úlovek?
Dneska jsem čekal poměrně krátkou dobu, tak dvě až čtyři minuty.

Prozradíte své úspěchy?
Záleží to na tom, kam jedu, jaké si vylosuji místo, a taky na počasí. Chytám závodní plavanou, dá se říct. Vyhrávají se pohárky, těch mám doma asi dvacet.

David Čipera: Dnes jsou to menší kouskyRybářské závody na Pecováku.

DAVID Čipera z Bohutína při sobotních rybářských závodech na Pecováku. 

David Čipera to v sobotu na rybářské závody neměl daleko. Bydlí v Bohutíně. Zastihli jsme ho na začátku druhého poločasu závodů při zakrmování. Úspěchy v rybaření?„Celkově? Sumci, štiky, ale dnes jsou to spíš menší ryby,“ usmál se smířeně David. Už chytil větší kousky. Třeba sumce metr padesát na Orlíku. 

Miroslav: Rybaření není nuda, je to relaxRybářské závody na Pecováku.

MIROSLAV Skalický potvrdil, že rybáři jsou prostě pohodoví chlapi.

Miroslava Skalického z Příbrami někteří jeho kolegové na závodech označili za úspěšného. On se tomu označení bránil, že prý tomu tak není. Pochlubte se trošku, co největšího máte za sebou. „Sumce 204 centimetrů na Orlíku. Nejradši chytám u nás, slané vody mě nelákají,“ prozradil na sebe skromně Miroslav. A není rybaření nuda? „Není! Je to relax. Na rybu čekáte i týden. A někdy to i vzdáte,“ zavtipkoval zkušený rybář.