Řidičům, kteří neradi dodržují ve městě předepsanou rychlost, může být hej. Dokud u silnice neuvidí tu správnou ceduli, která je upozorní na měřený úsek, nikdo si na ně kromě státní policie nepřijde. „To je dobře, že si můžu jezdit, jak chci. Když chvátám do práce, nemusím mít strach, že mě strážníci změří. Státní policie neměří zas až tak často,“ zaradoval se Saša z Příbrami.
Co se týká měření rychlosti v Příbrami, docházelo k nepravidelným akcím, a to v různých lokalitách města. Nejčastěji se měřilo na Březových Horách, v ulici Rožmitálské, a to z výjezdu z Příbrami, také v ulici Zdabořské, kde byla otevřená zrekonstruovaná silnice. Tam si podle zástupce velitelky Městské policie Příbram Ladislava Hadrbolce řidiči stále dovolují víc, než je zdrávo. Ve výjimečných případech se měřilo i v ulici Evropské. V letošním roce prý ale ještě strážníci rychlost neměřili.
„Do doby, než bude legislativně vyřešena dopravní značka o upozornění na měření rychlosti v daném úseku, Městská policie v Příbrami měření provádět nebude. Jinak právě tato přenosná dopravní značka bude řidiče upozorňovat, že se v úseku měří,“ řekl Ladislav Hadrbolec.
Pokuty za nedodržení rychlosti podle něj nejsou zvlášť rozděleny.
„Vybrané pokuty nejsou prioritou a ani financemi, které plní pokladnu města, jak si lidé myslí. Za tímto účelem rozhodně radar nebyl zakoupen. Jen bych chtěl podotknout, že částka z této činnosti je zanedbatelná oproti ostatním přestupkům všeobecně,“ doplnil Hadrbolec. Radar prý několikrát využili i starostové okolních obcí, a to hlavně k preventivním účelům.