Od modernizace aquaparku si slibuje jednak zvýšení celkové atraktivity města pro jeho návštěvníky, ale také to, že by se provoz bazénu mohl přesunout z červených do černých čísel. V současné době na provoz Příbram ročně doplácí pět až šest milionů korun. O současném stavu plánů přestavby příbramského bazénu jsme mluvili s místostarostou Václavem Švendou, který má celý projekt na starost.


V městském zpravodaji a na sociálních sítích se objevila nyní nová studie příbramského bazénu, která se poměrně liší od plánů představených veřejnosti v loňském roce. Proč?
Neliší se v tom, co návštěvníci budou moci využívat v prostoru aquaparku, liší se ale v tom, že se změnila dispozice přístaveb k současné budově. Důvodem těchto změn bylo to, že vznikly postupně čtyři varianty studie, které řešily základní uspořádání a možné stavební hmoty. Na základě shody architektů, odborníků a projektantů se vybrala ta čtvrtá varianta, která je jak nákladově, tak dispozičně nejlepší.


Co se tedy změnilo?
Jednopodlažní přístavba Relaxačního světa bude umístěná směrem k budově gymnázia a přístavba Saunové světa vznikne směrem k zimnímu stadionu. Dále došlo ke změně v umístění věže s tobogány a nových plaveckých drah. Ty budou nakonec tři místo plánovaných dvou. Všechny změny vzešly z jednání pracovní skupiny, v níž jsou zástupci budoucích uživatelů, oponenti, zástupci města a další. 


Promítne se tato změna nějak do celkových nákladů celého projektu?
Náklady by neměly být vyšší, možná dokonce budou i nižší než v případě původně plánované dvoupodlažní nástavby směrem k zimnímu stadionu. Ani ta změna z dvou plavebních drah na tři cena nijak dramaticky nevzroste. V tomto případě jsme zohlednili i možné použitelné technologie i poměr cena výkon. Navíc technologie je stejná a ta využitelnost v případě tří plaveckých drah bude vyšší.


Při zveřejnění obrázků z nové studie aquaparku na sociálních sítích se začala ozývat kritika, že v ní chybí plánované vodní atrakce a prvky pro děti. Budou tedy tyto prvky součástí rekonstrukce nebo ne?
Samozřejmě že ano. To jestli tam bude skluzavka, hrošík nebo stříkající hříbeček, tak to je součástí další fáze projektové dokumentace. Je jasné, že tam bude dětské brouzdaliště s atrakcemi a v téhle fázi projektu se řeší, jaké atrakce by tam měly být. Veřejné představení této studie připravujeme 1. listopadu od 16 hodin v zasedacím sále zastupitelstva, kde bude možné diskutovat ještě o budoucí podobě aquaparku a některé náměty z řad veřejnosti do ní zapracovat.