VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S konečnou podobou nového aquaparku se lidé seznámí v listopadu

Příbram /ROZHOVOR/ – Příští rok na podzim má začít rozsáhlá přestavba místního aquaparku na moderní relaxačně zábavní centrum. Vedení města předběžně vyčíslilo náklady na 200 až 300 miliónů korun.

9.10.2017
SDÍLEJ:

Příbramský místostarosta Václav Švenda(TOP 09). Foto: Kateřina Chourová

Od modernizace aquaparku si slibuje jednak zvýšení celkové atraktivity města pro jeho návštěvníky, ale také to, že by se provoz bazénu mohl přesunout z červených do černých čísel. V současné době na provoz Příbram ročně doplácí pět až šest milionů korun. O současném stavu plánů přestavby příbramského bazénu jsme mluvili s místostarostou Václavem Švendou, který má celý projekt na starost.


V městském zpravodaji a na sociálních sítích se objevila nyní nová studie příbramského bazénu, která se poměrně liší od plánů představených veřejnosti v loňském roce. Proč?
Neliší se v tom, co návštěvníci budou moci využívat v prostoru aquaparku, liší se ale v tom, že se změnila dispozice přístaveb k současné budově. Důvodem těchto změn bylo to, že vznikly postupně čtyři varianty studie, které řešily základní uspořádání a možné stavební hmoty. Na základě shody architektů, odborníků a projektantů se vybrala ta čtvrtá varianta, která je jak nákladově, tak dispozičně nejlepší.


Co se tedy změnilo?
Jednopodlažní přístavba Relaxačního světa bude umístěná směrem k budově gymnázia a přístavba Saunové světa vznikne směrem k zimnímu stadionu. Dále došlo ke změně v umístění věže s tobogány a nových plaveckých drah. Ty budou nakonec tři místo plánovaných dvou. Všechny změny vzešly z jednání pracovní skupiny, v níž jsou zástupci budoucích uživatelů, oponenti, zástupci města a další. 


Promítne se tato změna nějak do celkových nákladů celého projektu?
Náklady by neměly být vyšší, možná dokonce budou i nižší než v případě původně plánované dvoupodlažní nástavby směrem k zimnímu stadionu. Ani ta změna z dvou plavebních drah na tři cena nijak dramaticky nevzroste. V tomto případě jsme zohlednili i možné použitelné technologie i poměr cena výkon. Navíc technologie je stejná a ta využitelnost v případě tří plaveckých drah bude vyšší.


Při zveřejnění obrázků z nové studie aquaparku na sociálních sítích se začala ozývat kritika, že v ní chybí plánované vodní atrakce a prvky pro děti. Budou tedy tyto prvky součástí rekonstrukce nebo ne?
Samozřejmě že ano. To jestli tam bude skluzavka, hrošík nebo stříkající hříbeček, tak to je součástí další fáze projektové dokumentace. Je jasné, že tam bude dětské brouzdaliště s atrakcemi a v téhle fázi projektu se řeší, jaké atrakce by tam měly být. Veřejné představení této studie připravujeme 1. listopadu od 16 hodin v zasedacím sále zastupitelstva, kde bude možné diskutovat ještě o budoucí podobě aquaparku a některé náměty z řad veřejnosti do ní zapracovat.

Autor: Radek Ctibor

9.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Ilustrační foto

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení