„Dnes jsou normy na plavčíky poměrně přísné, takže dejme tomu, že pro 300 návštěvníků by těch plavčíků muselo být pět. Jeden by situaci tedy asi nevyřešil a ani u placených areálů přírodních koupališť této velikosti nebývá zvykem, že by tam byl plavčík,“ řekl loni v srpnu tehdejší starosta Jindřich Vařeka s tím, že zaplacení pěti plavčíků by byl i velký zásah do rozpočtu Sportovních zařízení města Příbram (SZM), které areál provozují.

Podle města se bezpečnost v areálu zvyšuje mimo jiné rozmisťováním kamer městského kamerového systému. „Ochrání areál proti vandalismu a eventuálně nám pomohou i v nějaké té bezpečnostní situaci,“ připomněl nyní už jen radní Vařeka.

Situaci s plavčíkem by podle něj neřešil ani převod některých zaměstnanců z aquaparku, které budou muset SZM propustit nebo převést jinam po dobu plánované rekonstrukci. „Pokud by je někdo jiný platil, tam s tím nemám žádný problém,“ dodal Vařeka.

Město letos také nepočítá s denní ostrahou areálu, která v něm působila loni. Část veřejnosti si na některé její pracovníky stěžovala kvůli nepříliš vhodnému řešení některých situacích.