Několik spadlých stromů řešili hasiči v okolí Jinců. „V noci měli kluci plné ruce práce, protože vyjížděli k asi sedmi spadlým stromům,“ přiblížil situaci starosta Josef Hála. Dopoledne, kdy se situace zklidnila, pak ještě profesionální hasiči zasahovali u jednoho z domů u hlavní silnice, kde silný vítr poškodil komín. „Majiteli se zdálo, že by mohl spadnout a někoho zranit, tak hasiči komín raději rozebrali,“ dodal Hála.

V Petrovicích na Sedlčansku hasiči okolo půl šesté ráno vyjížděli k spadlému stromu přes komunikaci II/118. „Situace byla o něco komplikovanější tím, že od noci zhruba do deseti dopoledne nešel v Petrovicích elektrický proud,“ doplnil starosta Petr Štěpánek.

Kvůli vichru a výpadku elektřiny byla také v pondělí zrušená výuka v místní základní škole. Ke stejnému kroku přistoupili také ve škole v Novém Kníně na Dobříšsku. Bez elektrického proudu byly dopoledne také obce Vysoký Chlumec, Konětopy, Bohostice nebo Pečice. K výpadkům elektřiny docházelo také v Sedlčanech.

V samotné Příbrami hasiči vyjížděli k pěti událostem. „Jednalo se buď o likvidaci padlých stromů, jako v ráno v případě pádu stromu do kolejiště u Nového rybníka nebo k zajištění uvolněné střešní krytiny na jedné z příbramských ubytoven. Ovšem 90 procent všechny výjezdů tvořilo odstraňování spadlý stromů na komunikace,“ uvedla k situaci na Příbramsku mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Její slova potvrdila i mluvčí města. „Nejčastěji se odstraňovaly spadlé stromy a větve, společně s hasiči do ulic vyrazili i pracovníci městských technických služeb. Žádné větší škody na městském majetku zatím neevidujeme. Došlo k převrácení několika kontejnerů, vítr rozehnal pytle s odpadky, ty ale vyrazili sbírat právě zaměstnanci technických služeb,“ doplnila k situaci Eva Švehlová, mluvčí města Příbram.

Ve Vacíkově na Hvožďansku kolem poledne vyjížděli profesionální hasiči k staticky narušené stodole. „Bohužel se budova nedala staticky zajistit, tak je zatím do ní zákaz vstupu zajištěný páskou,“ řekla starostka Hvožďan Markéta Balková s tím, že také kvůli odstraňování padlých stromů měly zpoždění některé ranní autobusové spoje.

Řádění Sabiny se nevyhnula ani redakce Příbramského deníku, kdy silný vítr otevřel jedno z oken, ale kromě několika rozfoukaných papírů a novin žádné další škody nenapáchal.

Podle předpovědí lidé na Příbramsku očekávali mnohem větší škody. „Už dva roky plánujeme opravu komína, ale nemůžeme sehnat řemeslníky. Podle předpovědí jsem čekala, že dnes v noci spadne. Ale vydržel, stejně jako předchozí silné větry,“ řekla Blanka Čermáková, která bydlí na příbramských Vinohradech.

I další lidé z Příbrami si myslí, že vichr neudeřil avizovanou silou. „Zhruba krátce před druhou ráno mě vzbudil silný vítr. Sice jsem se trochu bál, že okna nevydrží, přeci jen bydlím v osmém patře, nakonec to dopadlo dobře,“ popsal noční vichr David, který bydlí poblíž příbramské nemocnice.

„Myslím si, že jsme tu zažili už horší vichry, ale přeci jen máme starší dům a okolo oken profukovalo, což mi kolem třetí ráno začalo budit dceru, která spí v postýlce pod jedním z oken, tak jsem musela na parapet dát deku, aby se jí lépe spalo,“ přiblížila své noční zážitky s orkánem Sabina na Příbramsku Klára Nováková.