Kromě pestré hudby jsou připraveny filmové projekce a divadelní představení. Před jeho začátkem nám poskytl rozhovor Martin Kutenič z agentury Mayapur sound systém, která s Kulturním střediskem v Dobříši akci připravila.

Jak jste byli spokojeni s loňským ročníkem?
Loňský ročník se určitě nevydařil podle našich představ. A to hlavně z důvodu nízké návštěvnosti přes den a na divadelních představeních. Jinak během koncertů panovala příjemná atmosféra a každou noc přišly na hudební vystoupení zhruba dvě stovky lidí. Smutný jsem byl tedy hlavně z toho, že celá příprava festivalu stála mnoho energie a spoustu práce a lidé se o něj moc nezajímali. Přes den se na akci nepřišlo podívat více jak deset lidí, festival fungoval vlastně jen při koncertech.

Co tedy letos chcete změnit, aby se situace neopakovala?
Po loňské zkušenosti se zásadně změnila dramaturgie. Program je atraktivnější, není zaměřen jen na lokálního návštěvníka, měl by prostě přilákat více lidí. Do festivalu se promítne více stylů a většinou zde budou hrát známí zahraniční umělci, kteří vystupují na festivalech po celém světě.

Proč jste oproti loňsku přidali jeden den navíc?
Proto, aby si na své přišlo širší spektrum lidí. A také z toho důvodu, že na Dobříši o prázdninách moc kulturních akcí není. Každý den zábavy navíc je dobrý. Těch novinek je ale víc, všechny už jsou na našich webových stránkách www.mayapur.cz.

Podle jakých kritérií jste vybírali kapely a divadelní soubory?
Kritériem byla především maximální kvalita v daném oboru a také podpora místní subkultury. Středa je z části věnována místním kapelám, čtvrtek dětem a dospělým s profesionálním loutkovým divadlem, pátek pak lidem, co mají rádi world music. A v sobotu si přijdou na své milovníci taneční muziky. Jak už jsem řekl, vše v maximální kvalitě a zároveň alternativně.

Připravili jste i nějaký doprovodný program?
Všechny informace o programu jsou na webu. Kromě hudby a divadla bude i kino, velký pivní stan, koktejlový bar nebo gril.

Co je vůbec na přípravě tak velkého festivalu nejtěžší?
Vzhledem k tomu, že se organizací kulturních akcí zabývám již dlouho a většinu věcí pro konání festivalů vlastním, je nejtěžší najít kvalitní partnery a sponzory, kteří budou mít pro kulturu pochopení a rádi ji podpoří. Což je v dnešní době krize problém. Za konání tohoto festivalu musím tedy poděkovat hlavně dobříšskému Kulturnímu domu, zejména řediteli Pavlu Bodorovi, který se snaží dělat kulturu komplexně pro všechny. A také městu Dobříš, které přispělo k tomu, abychom mohli tuto akci na tak krásném místě udělat.

Karel Souček